مزایا و معایب اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال

مزایا و معایب اخذ اقامت‌ خود حمایتی پرتغال

ویزای خود حمایتی پرتغال چیست؟

کشور پرتغال یک کشور اروپایی فوق مدرن بوده که سالانه مهاجرین خارجی زیادی را پذیرش می‌کند. برای اخذ اقامت ‌این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های اخذ اقامت کشور زیبای پرتغال، دریافت  ویزای خود حمایتی ‌این کشور است.‌ این ویزا معمولا برای کسانی صادر می‌شود که در وضعیت مالی مطلوبی باشند. گاهی دیده می‌شود برخی افراد نمی‌خواهند از طریق کار یا تحصیل به پرتغال مهاجرت کنند. از طرفی دیگر، تمایل ندارند در کشور پرتغال نیز سرمایه گذاری نمایند.

‌این افراد می‌توانند برای اخذ اقامت‌ این کشور  اقدام به دریافت ویزای خود حمایتی پرتغال نمایند. با دریافت‌ این ویزا افراد می‌توانند بدون کار، تحصیل، سرمایه گذاری و …به پرتغال مهاجرت نمایند. اما فرد برای مهاجرت از‌این طریق می‌بایست اثبات نماید که توان مالی خوبی دارد و می‌تواند بدون کمک دولت از پس مخارج زندگی خود و خانواده‌اش  بر بیاید. فرد باید برای اخذ‌ این نوع ویزا توانایی مالی خود را اثبات کند و مبلغ مشخصی پول را در حساب پرتغالی  خود قرار دهد. به عنوان مثال برای دریافت ‌این نوع ویزا مهاجر باید مبلغ ۴هزار و پانصد یورو را برای  اقامت همسر، ۳هزار یورو را برای اقامت هر یک از فرزندان  و ۹هزار یورو را برای اقامت خود در حسابش قرار دهد.

به ‌این ‌ترتیب فرد موفق به اخذ اقامت خود حمایتی و دریافت ویزای خود حمایتی پرتغال خواهد گردید. دریافت ‌این ویزا می‌تواند تا چند ماه به طول بینجامد. در واقع افراد متقاضی باید فرآیند اخذ‌ این نوع ویزا را در سفارت طی نمایند. با رجوع به سفارت  پرتغال و ارائه مدارک مورد نیاز شما می‌توانید ‌این ویزا را دریافت کنید. اما باید ابتدا وقت مصاحبه با سفارت را رزرو کنید و سپس در تایم مشخص شده برای اخذ ویزای خود به سفارت رجوع کنید.

مزایا و معایب اخذ اقامت‌ خود حمایتی پرتغال

مزایای اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال و دریافت اقامت‌این کشور شامل چه مواردی می‌شوند؟

اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال با دریافت ویزا، می‌تواند مزایای بی شماری را برای افراد داشته باشد. به همین علت سالانه افراد زیادی از طریق ‌این نوع ویزا اقدام به دریافت اقامت کشور پرتغال می‌نمایند. در زیر مهم‌ترین مزایای  اخذ اقامت خود حمایتی در کشور پرتغال را نام برده‌ایم :

  • شما با دریافت اقامت خود حمایتی در کشور پرتغال می‌توانید به عنوان یک نیروی مستقل و حرفه‌ای فعالیت کاری داشته باشید.‌این در حالی است  که در اکثر کشور‌ها با دریافت ویزای خود حمایتی، دیگر متقاضی اجازه فعالیت کاری نخواهد داشت.
  • شما با دریافت ویزای خود حمایتی و اقامت کشور پرتغال می‌توانید به راحتی از بیمه سلامت استفاده کنید. هم چنین می‌توانید از خدمات تامین اجتماعی نیز به صورت رایگان بهره‌مند شوید.
  • از دیگر مزایای اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال می‌توان به امکان سفر  به  کشور‌های عضو شنگن، بدون دارا بودن ویزا‌ اشاره نمود. شما بدون ‌اینکه هیچگونه ویزای  دیگری دریافت کنید، می‌توانید در ۱۷۲کشور عضو شنگن به صورت نامحدود سفر کنید.
  • با اخذ اقامت خود حمایتی در کشور پرتغال  می‌توانید از خدمات  آموزش و پرورش نیز بهره‌مند شوید. برای مثال فرزندان شما می‌توانند در بهترین مدارس کشور  پرتغال  به صورت رایگان، تحصیل کنند.
  • دیگر مزیت اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال برای مهاجران خارجی، دریافت کمک هزینه پس از تولد فرزند تا دو سالگی او خواهد بود. با اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال پس از تولد نوزاد تا دو سالگی او دولت کمک هزینه‌هایی را به خانواده‌اش  پرداخت خواهد کرد. همچنین اگر فرزند دو سال به بالا داشته باشید ماهانه مبلغی به عنوان کمک هزینه به حساب او واریز خواهد شد. ابن مبلغ بر اساس درآمد خانواده تعیین می‌شود.
معایب اخذ اقامت خود حمایتی کشور پرتغال

اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال با وجود مزایای فراوان شامل برخی معایب نیز می‌شود.‌این معایب گاهی باعث می‌شوند افراد از اخذ‌این نوع اقامت صرف نظر نمایند. اما در هر حال مزایای اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال از معایب آن بسیار بیشتر هستند. در زیر مهم‌ترین معایب اخذ اقامت خود حمایتی کشور پرتغال را نام برده‌ایم :

  • بالا بودن هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال بسیار بالا است. کشور پرتغال  یک کشور گران اروپایی  است. افراد پس از دریافت اقامت خود حمایتی‌این کشور باید اثبات کنند که  بدون کمک دولت و هیچ فعالیت خاصی می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. حال با بالا بودن هزینه‌های زندگی در‌این کشور‌این کار معمولا بسیار دشوار خواهد بود. اما اگر بتوانید در کشور پرتغال فعالیت کاری نیز داشته باشید، تامین هزینه‌ها بسیار آسان‌تر می‌شود.

  • دشوار بودن یادگیری زبان پرتغالی

از دیگر معایب اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال و دریافت اقامت‌این کشور، می‌توان به دشوار بودن یادگیری زبان پرتغالی‌ اشاره کرد. زبان پرتغالی یک زبان نسبتا پیچیده است که با اخذ اقامت باید آن  را آموزش ببینید. البته ‌این زبان مانند عربی، ژاپنی، چینی و …پیچیده و دشوار نیست. اما بازهم یادگیری آن‌ برای بسیاری از افراد دشوار خواهد بود.

  • نگرش استخدام افراد‌ اشنا

از دیگر معایب اقامت خود حمایتی کشور پرتغال، نگرش استخدام افراد‌ اشنا است. اگر شما بخواهید از‌این روش به پرتغال مهاجرت کنید، مسلما  نیاز به کار خواهید داشت تا مخارج زندگی  خود را تامین نمایید. اما در پرتغال کارفرمایان  معمولا  با یک نگرش خاص اقدام به استخدام افراد ‌اشنا می‌نمایند. یعنی استخدام در‌این کشور برایتان بسیار دشوار اتفاق خواهد افتاد.

اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال دریافت اقامت از طریق آن هیچ معایب خاصی ندارد. اما شرایط زندگی در پرتغال به گونه‌ای است که باعث می‌شود برخی معایب با اخذ اقامت از‌این طریق به وجود بیایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *