هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی پرتقال بر‌اساس محل سکونت

پرتغال یکی از زیباترین کشور‌ها و در عین حال گران‌ترین آن‌ها در قاره اروپا به‌شمار می‌رود. هزینه زندگی پرتغال در ابتدا بر‌اساس نوع منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید تعیین می‌شود. هرچقدر که در شهر‌هایی با امکانات بیشتری زندگی کنید، قطعاً هزینه‌هایتان بالاتر خواهد بود. به‌عنوان مثال شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است و سالانه مهاجرین زیادی را پذیرش می‌کند. این شهر دارای لوکس‌ترین ساختمان‌های مسکونی با امکانات رفاهی عالی است. اگر بخواهید در این شهر ساکن شوید قطعاً اجاره یا خرید خانه شما هزینه‌های بیشتری را در‌بر‌می‌گیرد.

شهر پورتو نیز از شهر‌های بزرگ و پر‌جمعیت در کشور پرتغال است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار بالاتر از دیگر نقاط پرتغال می‌باشد. اما اگر بخواهید هزینه‌های زندگی شما در این کشور مقرون‌به‌صرفه باشد، می‌بایست در شهر‌های ارزان سکونت داشته باشید. برای مثال شهر‌هایی مثل براگا، ویسئو و …جزو ارزان‌ترین شهر‌های پرتغال می‌باشند. در این شهر‌ها هزینه خرید و اجاره ملک، خورد و خوراک، تفریحات و …بسیار ارزان‌تر از دیگر نقاط پرتغال می‌باشد. اگر از جمله افرادی هستید که بودجه کمی برای اقامت در این کشور دارید، حتماً از این شهر‌ها بازدید کنید.

به‌طور متوسط اجاره و سکونت در ملک در پرتغال از ۴۴۰۰دلار تا ۱۲۰۰دلار می‌باشد. همچنین اگر در این کشور یک خانه تک خوابه اجاره کنید، می بایست ماهانه حدود ۱۱۰دلار آمریکا هزینه برق، گاز و آب پرداخت نمایید.

نکات مهم برای کاهش هزینه زندگی پرتغال

در حال حاضر اکثر افراد تمایل به دارا بودن یک زندگی مقرون‌به‌صرفه در پرتغال هستند. مطابق آمار سکونت در شهرهای ارزان این کشور تقاضای بیشتری در میان مهاجرین داشته است. اما برای کاهش هزینه زندگی پرتغال می‌بایست به برخی نکات نیز توجه نمود‌. این نکات به شرح زیر می‌باشند:

  • هزینه خورد و خوراک خود را مدیریت کنید.

در مرحله اول برای کاهش هزینه‌های زندگی خود در پرتغال می‌بایست هزینه خورد و خوراک خود را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که هزینه خرید مواد غذایی در پرتغال بسیار بالا می‌باشد. هزینه تهیه غذا از رستوران در اغلب موارد بسیار بالا خواهد بود. از این رو بهتر است بیشتر به پخت غذاهای خانگی بپردازید.

  • برای دریافت بورسیه ها تلاش کنید.

اگر دانشجو هستید برای کاهش هزینه‌های زندگی می‌بایست، ابتدا هزینه تحصیل خود را کاهش دهید. اگر تلاش کنید و با موفق بودن در دانشگاه بتوانید بورسیه تحصیلی پرتغال را دریافت کنید، قطعاً هزینه‌های زندگی‌تان کاهش می‌یابد.

  • از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کشور پرتغال در کاهش هزینه‌هایتان موثر است. هزینه بنزین، تجهیزات خودرو و اجاره آن در این کشور بسیار بالا است. از این رو بهتر است از وسایل حمل و نقل عمومی به‌جای خودروی شخصی استفاده کنید.

هزینه‌های تهیه غذا در کشور پرتغال

هزینه‌های تهیه غذا در پرتغال یکی از دغدغه‌های مهاجرین به‌حساب می‌آید. در‌واقع بخش عمده‌ای از هزینه زندگی پرتغال مربوط به تهیه غذا می‌باشد. هزینه خرید غذا در پرتغال با‌توجه به نوع و کیفیت آن متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر بخواهید در یک رستوران ارزان که غذاهای معمولی ارائه می‌کند، غذا بخورید می‌بایست حدود هشت دلار بپردازید. اما اگر بخواهید از یک رستوران گران  که عالی‌ترین غذا‌ها را ارائه می‌کند، یک پرس غذا بخرید هزینه آن می‌تواند به پنجاه دلار نیز برسد.

خرید مواد غذایی در این کشور نیز در برخی شهر‌های ارزان، کمتر می‌باشد. به‌طور متوسط هزینه خرید یک کیلو‌گرم مرغ در پرتغال ۵دلار، یک کیلو گرم سیب ۱دلار و هزینه یک کیلو گرم برنج نیز ۱دلار می‌باشد. اما نکته حائز اهمیت این است که در کشور پرتغال هزینه‌های خرید غذایی با‌توجه به شهر محل سکونت متفاوت است. برای مثال در شهر پورتو هزینه خرید یک‌ کیلو‌گرم پنیر ۵دلار است.

اما اگر بخواهید در شهر براگا یک کیلو‌گرم پنیر خریداری کنید، هزینه آن به ۳دلار نیز کاهش خواهد یافت. پس در نتیجه کلی اگر می‌خواهید هزینه زندگی پرتغال برایتان مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد، در حین خرید مواد غذایی بسیار مدیریت شده عمل کنید.

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در کشور پرتغال چقدر است؟

تحصیل نیز بخشی از هزینه زندگی پرتغال را در‌بر می‌گیرد. سالانه دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند. حال در خصوص هزینه‌های تحصیل در این کشور باید گفت که هزینه تحصیل شما با‌توجه به مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و …شما تعیین می‌شود. اما به‌طور‌کلی اگر اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، هزینه تحصیل تا دیپلم برای شما رایگان خواهد بود. اما اگر بخواهید در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید می‌بایست هزینه‌های جداگانه‌ای پرداخت کنید. برای تحصیل در یک دبستان خصوصی می‌بایست ماهانه حدود ۳۳۰دلار پرداخت کنید. اگر بخواهید در مدارس بین‌المللی پرتغال تحصیل کنید نیز ماهانه حدود ۸۸۰دلار از شما دریافت می‌شود.

 پس می‌توان گفت که حدود ده درصد هزینه زندگی پرتغال صرف تحصیل افراد مهاجر می‌شود. اما هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور قطعاً بسیار بالاتر خواهد بود. در این کشور یکی از برترین دانشگاه‌های جهان تاسیس شده است. علاوه‌بر‌این تمامی دانشگاه‌های پرتغال از اعتبار بسیار زیادی در جهان برخوردار می‌باشند. به همین دلیل تحصیل در آن‌ها نیز هزینه‌های بیشتری خواهد داشت. اگر بخواهید در یکی از دانشگاه‌های دولتی پرتغال تحصیل کنید می‌بایست حداقل ۸۸۰ دلار شهریه بپردازید. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی پرتغال نیز تا ۳۳۰۰دلار هزینه در‌بر می‌گیرد.

 اما اگر از دانشجویان با معدل و سطح درسی عالی باشید هزینه‌های تحصیل شما کمتر خواهد بود. پرتغال برای دانشجویان مهاجر با نمرات و وضعیت درسی عالی، بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ها تمام یا بخش عمده‌ای از مخارج تحصیل شما را تامین می‌کنند‌.

هزینه‌های پزشکی در پرتغال

یکی دیگر از مواردی که جزو هزینه زندگی پرتغال به‌حساب می آید، هزینه‌های پزشکی می‌باشد. هزینه‌های پزشکی و درمانی در کشور پرتغال بر‌اساس پزشک معالج، نوع بیماری، شهر سکونت و …تعیین می‌شوند. اگر بخواهید توسط یک پزشک پرتغالی در بخش خصوصی ویزیت شوید حداقل ۷۷دلار از شما دریافت می‌شود. هزینه خرید یک بسته قرص سرماخوردگی در پرتغال نیز حدود پنج دلار می‌باشد.

لازم‌به‌ذکر است که هزینه‌های پزشکی و درمانی در پرتغال نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی کمتر است. همچنین هزینه‌های پزشکی نمی‌توانند تاثیر زیادی در تعیین هزینه زندگی پرتغال داشته باشند. این به این دلیل است که معمولاً این هزینه‌ها تنها در برخی موارد ضروری پرداخت می‌شوند و مانند خوراک، پوشاک و مسکن به‌طور مداوم نیاز نیستند.

تیم مهاجرتی دکتر مهدی زاده بهترین انتخاب برای مشاوره جهت مهاجرت به پرتغال می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *