گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

شاید شما نیز تا‌به‌حال به اقامت دائم کشور پرتغال فکر کرده باشید و بار‌ها نام گلدن ویزای پرتغال را شنیده باشید. گلدن ویزای پرتغال یکی از انواع ویزاهایی است که برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۲ توسط این کشور صادر گردید. گلدن ویزا با انواع ویزا‌های دیگر تفاوت دارد. این نوع ویزا به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای کشور پرتغال صادر می‌شود و تنها شهروندان غیر اروپایی می‌توانند اقدام به اخذ این ویزا نمایند.

گلدن ویزا با نام ویزای طلایی نیز در جهان شناخته می‌شود و کشور پرتغال در سال‌های اخیر با صدور این نوع ویزا توانسته سرمایه زیادی را به‌واسطه سرمایه‌گذاران برای خود جذب نماید. این نوع ویزا تنها زمانی برای افراد صادر می‌شود که در کشور پرتغال اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند. برای مثال فردی که می‌خواهد در این کشور یک شرکت تجاری تاسیس کند و ثبت شرکت کند می تواند این نوع ویزا را اخذ نماید.

شخص سرمایه‌گذار پس از دریافت این نوع ویزا می‌تواند اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت نماید. همچنین سرمایه‌گذاران پس از پنج سال از صدور این ویزا و سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال موفق به دریافت تابعیت این کشور نیز خواهند شد.

مزایای گلدن ویزای پرتغال برای سرمایه‌گذاران

برخی از افراد تصور می‌کنند که با دریافت گلدن ویزا تنها می‌توانند اقامت کشور پرتغال را دریافت کنند؛ اما گلدن ویزای پرتغال می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران به‌همراه داشته باشد و دریافت اقامت دائم این کشور تنها یکی از این مزایا خواهد بود. در زیر چند مورد از مهم‌ترین مزایای  گلدن ویزای پرتغال برای افراد سرمایه‌گذار را ذکر نموده ایم:

 • دریافت تابعیت این کشور برای نوزادان متولد شده در پرتغال پس از گذشت دو سال از صدور ویزا
 • دریافت تابعیت کشور پرتغال پس از گذشت پنج سال از اخذ ویزا
 • دریافت اقامت برای همه اعضای خانواده شخص سرمایه‌گذار
 • امکان فعالیت کاری در این کشور و زندگی در پرتغال حتی اگر شخص مقیم کشور‌های دیگر باشد.
 • شخص برای وارد شدن به کشور پرتغال نیاز به دریافت ویزا نخواهد داشت.
 • شخص برای سفر به نقاط مختلف اروپا نیاز به ویزا ندارد.
 • امکان سفر به استرالیا، آمریکا، کانادا و …پس از دریافت گلدن ویزای پرتغال
 • سرمایه‌گذاری در امنیت کامل و بدون بیم از‌بین‌رفتن سرمایه

چگونگی دریافت گلدن ویزای پرتغال

برای دریافت گلدن ویزای پرتغال می‌بایست افراد حتماً در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. این کشور برای سرمایه‌گذاری افراد نیز سقفی در نظر گرفته است. چنانچه فرد یکی از انواع سرمایه‌گذاری‌های نام برده شده در زیر را انجام دهد موفق به دریافت گلدن ویزای پرتغال خواهد شد:

 • تاسیس استارت‌آپ که ۲۸۰۰۰۰€ ارزش داشته باشد.
 • سرمایه‌گذاری با عنوان ویزای سبز و به ارزش ۵۰۰۰۰۰€ در مواردی مثل کشاورزی، زیست محیطی، انرژی‌های پایدار، اکوتوریسم و …
 • واگذاری سرمایه شخص به ارزش ۳۵۰۰۰۰€ در ازای دریافت سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • راه‌اندازی یک شرکت با کاربری تجاری که ۳۵۰۰۰۰€ ارزش داشته باشد و استخدام پنج نفر از مردم پرتغال در این شرکت
 • فراهم آوردن شغل برای ده نفر از مردم کشور پرتغال
 • اهدا سرمایه ۲۵۰۰۰۰€ برای محافظت، مرمت و بازسازی مجدد میراث فرهنگی کشور پرتغال
 • اهدا سرمایه ۳۵۰۰۰۰€ برای مشارکت در امور تحقیقاتی پرتغال
 • سرمایه‌گذاری در خرید ملک به ارزش ۲۸۰۰۰۰€ در مکان‌هایی که جمعیت زیادی ندارند.
 • اهدا سرمایه برای خرید املاک مختلف به ارزش ۵۰۰۰۰۰€

نکته: شخص می‌بایست سرمایه‌گذاری خود را تا مدت زمان پنج سال حفظ نماید تا بتواند اقامت دائم پرتغال را دریافت کند.

مدت زمان اخذ گلدن ویزای پرتغال

دریافت گلدن ویزای پرتغال چقدر طول می‌کشد؟

دریافت گلدن ویزای پرتغال نیاز به گذراندن مراحلی دارد که ممکن است کمی زمان‌بر باشند. در مرحله اول شخص می‌بایست سرمایه‌گذاری خود را در این کشور به انجام برساند و سپس مدارک مورد نیاز برای دریافت گلدن ویزای پرتغال را برای سازمان مهاجرت این کشور ارسال کند. چنانچه مدارک مورد تایید این سازمان واقع گردند گلدن ویزا برای شخص سرمایه‌گذار صادر می‌گردد. صدر این نوع ویزا می‌توانند ما‌بین ۴ تا ۶ ماه زمان ببرد.

شخص سرمایه‌گذار می‌تواند در این مدت زمان برای دریافت اقامت خانواده خود نیز اقدام نماید. سازمان مهاجرت کشور پرتغال در‌حال تصویب قوانینی می‌باشد که مدت زمان صدور گلدن ویزا را کاهش دهد و مراحل دریافت این نوع ویزا بسیار سریع‌تر انجام گیرند. هزینه دریافت گلدن ویزا نیز با‌توجه به نوع سرمایه‌گذاری و شرایط شخص تعیین می‌گردد. این نوع ویزا هر شش ماه یک‌بار نیاز به تمدید دارد که در هر‌بار هزینه‌ای به این منظور از شخص اخذ خواهد شد.

کدام کشور‌ها بیشترین استفاده را از گلدن ویزای پرتغال دارند؟

گلدن ویزا از مشهور‌ترین انواع گذرنامه‌ها در جهان به‌شمار می‌رود و شهروندان کشور‌های مختلفی از آن استفاده می‌کنند. این نوع ویزا تا‌کنون توانسته ۶۰۰هزار سرمایه‌گذار را برای کشور پرتغال جذب نماید که این افراد شهروندان کشور‌های مختلفی می‌باشند. در‌حال‌حاضر شهروندان کشور‌هایی مثل آفریقای جنوبی، چین، روسیه، برزیل، هند و … بیشترین استفاده را از این نوع ویزا داشته‌اند. اما به‌طور‌کلی گلدن ویزای پرتغال در اکثر کشور‌های جهان شناخته شده است و به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد، سرمایه‌گذاران زیادی از کشور‌های مختلف اقدام به دریافت و استفاده از آن می‌نمایند.

کشور پرتغال نیز توانسته با صدور این نوع ویزا به سود زیادی دست یابد. جالب است بدانید این کشور با صدور گلدن ویزا توانسته چهار میلیون یورو به اقتصاد خود کمک کند، که این مورد یکی از موفقیت‌های این کشور در این حوزه به حساب می‌آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *