فرصت‌های مناسب کار در پرتغال

فرصت های شغلی در پرتغال

چگونگی پیدا کردن کار در پرتغال

پیدا کردن یک شغل مناسب و کار در پرتغال به هیچ عنوان سخت نیست. در‌واقع اگر شما دارای مدرک تحصیلی معتبراز دانشگاه های پرتغال باشید و از سابقه کاری خوبی بهره‌مند باشید می‌توانید به‌راحتی در این کشور بهترین شغل را بیابید. البته این به این منزله نیست که افراد دانشجو و فاقد سابقه کار نتوانند در پرتغال کار پیدا کنند. در کشور پرتغال برای همه افراد کار پیدا می‌شود. مخصوصاً برای ایرانیانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد.

اما برای پیدا نمودن کار در پرتغال می‌بایست ابتدا هدف خود از کار کردن را مشخص کنید. اینکه شما قصد دورکار بودن، کار در دوران دانشجویی، کار دائمی و …داشته باشید می‌تواند تعیین کننده موقعیت شغلی شما باشد. در‌واقع ابتدا می‌بایست مشخص کنید که تا چه مدت زمانی می‌خواهید به کار در کشور پرتغال بپردازید. سپس نوع کار خود را مشخص کنید. حال برای یافتن کار در این کشور می‌بایست به بنگاه‌های کاریابی و شرکت‌هایی که نیرو استخدام می‌کنند رجوع نمایید.

همچنین وبسایت هایی مثل LinkedIn, Indeed, Hays و… نیز در طول روز مشاغلی را به شما معرفی می‌کنند. در کشور پرتغال معمولاً کار آفرینان تمایل به استخدام پرتغالی‌ها دارند. اما هیچ جای نگرانی نیست. در این کشور برای افراد غیر پرتغالی نیز شغل وجود دارد. اگر دارای سرمایه کافی هستید میتوانید با سرمایه‌ گذاری در پرتغال برای خود و دیگران شغل ایجاد کنید.

فرصت های شغلی مناسب برای کار در پرتغال توسط ایرانیان

ایرانیان نیز مانند مهاجرین دیگر می‌توانند در کشور پرتغال مشغول به کار شوند. همان‌طور که در بالا گفتیم در کشور پرتغال فرصت‌های شغلی مناسبی برای ایرانیان وجود دارد. در زیر فرصت‌های شغلی مناسب ایرانیان برای کار در پرتغال را نام برده‌ایم:

 • افتتاح رستوران و کافی شاپ

اگر می‌خواهید در کشور پرتغال صاحب یک شغل پر‌درآمد باشید، افتتاح یک رستوران یا کافه می‌تواند مناسب‌ترین گزینه باشد. ایرانیان زیادی در سال‌های اخیر اقدام به تاسیس رستوران یا کافی شاپ در کشور پرتغال نموده‌اند. تاسیس یک رستوران یا کافه در پرتغال می‌تواند با موفقیت‌های چشمگیری مواجه شود. البته راه‌اندازی چنین شغلی بسیار پر‌هزینه است. اما در عوض می‌توانید به درآمد بسیار بالایی برسید.

 • کار در اوبر

برای کار در پرتغال می‌توانید از خودروی خود نیز استفاده کنید. اوبر یک شرکت تاکسی‌رانی در پرتغال است که مردم از آن تاکسی آنلاین درخواست می‌کنند. شما برای کار در اوبر می‌توانید در دوره‌های آموزشی رانندگی شرکت کنید و به‌راحتی با تاکسی خود اقدام به مسافر‌بری کنید. همچنین می‌توانید اقدام به تاسیس شرکت‌هایی مثل اوبر نمایید.

 • آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی دیگر از فرصت‌های مناسب برای  کار در پرتغال توسط ایرانیان می‌باشد. آموزشگاه‌های زبان این کشور با کمبود مدرس زبان انگلیسی مواجه هستند. از این رو اگر در زمینه زبان انگلیسی تسلط و تجربه کافی دارید، می‌توانید به‌راحتی در پرتغال مشغول به کار شوید.

 • تله پر فورمنس

پر فورمنس یکی از معتبر‌ترین شرکت‌ها در کشور پرتغال می‌باشد که با برند‌های مختلفی همکاری می کند. یکی دیگر از فرصت‌های مناسب برای کار در پرتغال استخدام شدن در این شرکت ‌اشد. این شرکت در سه شهر پرتغال دارای شعبه است. آگهی‌های مربوط به کار در وبسایت این شرکت منتشر می‌شوند.

مشاغل دورکاری برای مهاجران ایرانی در پرتغال

کار در پرتغال می‌تواند به شیوه‌های مختلفی باشد. دورکاری یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای کار در پرتغال به‌شمار می‌رود. افرادی که دورکار هستند می‌توانند در ساعات کاری بسیار منعطف و عالی کار کنند‌. حتی تصور اینکه در کشور پرتغال اقامت داشته باشید و بتوانید در خانه خود کار کنید، می‌تواند شما را به وجد آورد. مشاغل دورکاری در پرتغال انواع مختلفی دارند. مشاغل دورکاری مناسب برای مهاجران ایرانی به شرح زیر می‌باشد:

 • طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یکی از مشاغل دورکاری مناسب در پرتغال برای ایرانیان می‌باشد.  برای انجام این کار شما تنها به چند سیستم طراحی حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. ساعت کاری آن نیز توسط خودتان تعیین می‌شود.

 • بازاریابی

بازاریابی می‌تواند یکی از مشاغل پر‌درآمد در پرتغال به‌حساب بیاید. این شغل معمولاً به فروش محصولات شرکت‌ها و دریافت پورسانت توسط فرد ختم می‌شود. ایرانیان زیادی در پرتغال مشغول به این شغل هستند. انتخاب شغل بازاریابی برای کار در پرتغال می‌تواند شما را به درآمد خوبی برساند.

 • مدیریت شبکه های اجتماعی

ادمین و مدیریت شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام و …نیز از جمله مشاغل دورکاری مناسب برای ایرانیان در پرتغال می‌باشد. این شغل درآمد نسبتا خوبی نیز در این کشور دارد.

 • تولید محتوا فضای مجازی

تولید محتوا برای سایت و صفحات مجازی از دیگر مشاغل دورکاری در کشور پرتغال است. این شغل تنها با سیستم و وسایل تصویر برداری انجام می گیرد.

 • مترجمی

متجرمی زبان انگلیسی یا هر‌کدام از زبان‌های زنده دنیا، می‌تواند جزو مناسب‌ترین مشاغل دورکاری در کشور پرتغال برای ایرانیان باشد. این شغل نیاز به هیچ‌گونه وسیله خاصی ندارد. شما تنها با مدارک زبان خود می‌توانید در حوزه این شغل فعالیت کنید.

مزایای کار در پرتغال

مزایای کار در پرتغال برای ایرانیان چیست؟

مشغول به کار شدن در پرتغال می‌تواند مزایای زیادی را برای ایرانیان به‌همراه داشته باشد. در حال حاضر ایرانیان زیادی در کشور پرتغال صاحب شغل هستند. کار در پرتغال مزایای زیر را برای مهاجران ایرانی به همراه دارد:

 • درآمد مناسب

کار در پرتغال می‌تواند شما را به درآمد مناسب و دلخواهتان برساند. معمولاً حقوق مشاغل پرتغال بالا می‌باشند. حقوق مشاغل در این کشور می تواند پاسخگوی نیاز‌های شما باشد. البته حقوق شما در این کشور کاملاً بستگی به نوع کارتان دارد. برای مثال فردی که در پرتغال رستوران دارد می تواند چندین برابر یک طراح گرافیک درآمد داشته باشد.

 • امنیت شغلی

امنیت شغلی یکی دیگر از مزایای مشغول به کار شدن در پرتغال به‌حساب می‌آید. در این کشور می‌توانید به سرعت شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. اگر بخواهید در حوزه شغلی خود مدت‌ها کار کنید، بازار کار برای شما فراهم خواهد بود. از این رو اکثر مشاغل در پرتغال از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

 • تنوع مشاغل

مشاغل در پرتغال تنوع زیادی دارند. شما می‌توانید با‌توجه به علایق و تجربیات خود در این کشور به‌راحتی شغل مورد نظرتان را بیابید. برای مثال هر فرد می‌تواند حداقل در ده ردیف شغلی مشغول به کار شود.  از این رو دیگر مزیت کار در کشور پرتغال تنوع مشاغل است.

 • ساعات کاری منعطف

یکی دیگر از مزایای کار در کشور پرتغالی ساعات کاری منعطف می‌باشد. در این کشور چند ساعت شغلی مختلف برای کارگران و کارمندان و …تعیین شده است. شما با توجه به توان خود می توانید از ۵- ۴تا ۸ ساعت در روز کار کنید. همچنین در پرتغال در هفته شما روز‌های تعطیل برای استراحت و خالی از کار نیز خواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *