چگونگی افتتاح حساب بانکی در پرتغال

حساب بانکی در پرتغال
حساب بانکی در پرتغال

آیا امکان افتتاح حساب بانکی در پرتغال برای مهاجران وجود دارد؟

پرتغال یک کشور اروپایی با سواحلی زیبا و شهر های لوکس و گران می‌باشد.  این کشور همواره مقصد مهاجران زیادی از سراسر جهان بوده است. در پرتغال شرایط مطلبوبی برای زندگی مهاجران وجود دارد. به همین دلیل سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند‌.  برای مهاجرت به پرتغال و زندگی در این کشور شما به یک حساب بانکی نیاز خواهید داشت. بدون دارا بودن حساب  در پرتغال شما نمی‌توانید نیاز های مالی خود را به راحتی رفع کنید‌.

در کشور پرتغال امکان افتتاح حساب بانکی برای همه افراد وجود دارد‌. افراد می‌توانند با انجام چند مرحله به افتتاح حساب در پرتغال بپردازند. افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال تنها به انتقال پول ختم نمی‌شود.  شما با افتتاح یک حساب در کشور پرتغال از مزایای زیادی نیز بهره‌مند می‌شوید.

نحوه افتتاح حساب بانکی در پرتغال

برای افتتاح یک حساب در پرتغال می‌بایست چندین مرحله را به انجام برسانید. در مرحله اول شما می‌بایست برخی مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب خود را جمع آوری کنید. سپس باید این مدارک را به بانکی که می‌خواهید در آن حساب افتتاح کنید تحویل دهید. مدارک مورد نیاز شما برای افتتاح حساب در پرتغال در زیر ذکر شده اند:

پرداخت سپرده دویست و پنجاه الی سیصد یورو برای راه اندازی و قرار دادن در حساب بانکی

شماره تلفن پرتغالی

شماره مالیاتی پرتغالی

آدرس دقیق محل سکونت

کارت ملی

شناسنامه

پس از اینکه این مدارک را جمع آوری کردید می بایست به دنبال یک بانک مناسب در کشور پرتغال بگردید. شما می‌توانید در برترین بانک‌های این کشور حساب داشته باشید. انواع بانک‌های پرتغال شامل بانک خصوصی ملی،  تعاونی منطقه‌ای، سرمایه‌ای، پس انداز و …می‌شوند. همچنین در صورت تمایل می‌توانید یک بانک بین المللی را برای افتتاح حساب خود انتخاب کنید. بانک های بین‌المللی نیز در پرتغال دایر هستند. کشور هایی مثل چین، برزیل و …در پرتغال دارای بانک بین المللی می‌باشند.‌ شما می‌توانید حساب خود را در این بانک‌ها نیز افتتاح کنید.

پس از انتخاب بانک می‌بایست مدارک را به آن تحویل داده و درخواست افتتاح حساب بانکی نمایید. بانک مورد نظر مدارک شما را برسی می‌کند. اگر مدارک کامل باشند و شرایط لازم وجود داشته باشد بانک از شما هزینه افتتاح حساب را دریافت می‌کند‌. سپس حساب شما افتتاح گردیده و می‌توانید از آن برای انجام امور بانکی خود استفاده کنید.

 

افتتاح حساب بانکی در پرتغال

افتتاح حساب بانکی در پرتغال

برخی اطلاعات مهم در مورد استفاده از حساب بانکی در پرتغال

پس از افتتاح حساب بانکی خود در کشور پرتغال می‌توانید از آن استفاده کنید. برخی اطلاعات مهم در مورد استفاده از حسابتان و بانکداری کشور پرتغال وجود دارند، که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.  در زیر این اطلاعات مهم را شرح داده ایم:

ساعت کاری بانک‌های پرتغال از هشت و نیم صبح آغاز می‌شود و تا سه بعد از ظهر ادامه دارد. برای انجام امور بانکی و استفاده از حساب  در پرتغال می‌بایست در این ساعات به بانک ها رجوع کنید.
برای انتقال پول با حساب خود می‌بایست کارمزد مشخصی را به کارمندان بانک پرداخت کنید.

شما هیچگونه محدودیتی در انتقال پول با حساب خود ندارید. یعنی می‌توانید هر مقدار پول که بخواهید به حساب‌های دیگر انتقال دهید. اما اگر مبلغ پولی که قصد انتقال آن را دارید از پنجاه هزار یورو بیشتر باشد، اطلاع دادن به بانک مرکزی در کشور پرتغال الزامی است.

اگر بخواهید با استفاده از حساب خود به حساب دیگری پول انتقال دهید، این کار می‌تواند مابین سه تا پنج روز زمان‌بر باشد.
پس از افتتاح حساب بانکی خود، مبلغی به عنوان هزینه حساب به صورت ماهانه از حسابتان کسر می‌گردد. این مبلغ می‌تواند در سال حدود شصت یورو باشد. این مبلغ در واقع هزینه استفاده از حساب، خدمات بانکی و…می‌باشد.

اگر پس از افتتاح حساب خود خواستید که آن را ببندید یا تغییر دهید باید به بانک مراجعه کنید. با مراجعه به بانک و ثبت درخواست می‌توانید حساب خود را ببندید. همچنین تغییر حساب شما نیز به همین طریق انجام می شود. در روش دیگر نیز برای تغییر یا بستن حساب خود می‌توانید به بانک نامه ارسال کنید و در آن درخواست خود را بیان کنید.

مزایای افتتاح حساب بانکی در پرتغال چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم افتتاح یک حساب بانکی در کشور پرتغال می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. بهره مندی از این مزایا باعث شده اند که تقاضا برای افتتاح حساب در این کشور بسیار بالا باشد. حتی دیده می‌شود که افراد مقیم کشور‌های دیگر نیز اقدام به افتتاح حساب در پرتغال می‌نمایند‌.

در زیر مزایای مهم افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال برای مهاجران را نام برده ایم:

کارمزد‌های بانکی بسیار کم

یکی از مهمترین مزایای افتتاح حساب در پرتغال کارمزد های بسیار اندک می‌باشد. در تمام کشورها برای استفاده از خدمات بانکی می‌بایست مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کنید. در کشور پرتغال این مبلغ نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین‌تر است.

انتقال پول بدون هیچ سقفی

شما می‌توانید پس از افتتاح حساب بانکی بدون هیچ محدودیتی پول انتقال دهید. یعنی هیچ سقفی وجود ندارد و می‌توانید مبالغ بالا را نیز بدون هیچ محدودیتی انتقال دهید‌.

امنیت بالا

بانک‌ های پرتغال از امنیت زیادی برخوردار می باشند. امکان از بین رفتن سرمایه شما در این بانک ها بسیار کم است.  پس با خیال راحت می‌توانید هر مقدار سرمایه ای را در حساب خود سپرده کنید. این مورد نیز یکی از مهم ترین مزایای افتتاح حساب در پرتغال می‌باشد.

دریافت سرمایه به ارز خارجی

اگر در پرتغال حساب بانکی نداشته باشید می‌بایست از حساب‌های خود در دیگر کشور ها پول برداشت کنید. اما پولی که برداشت می‌کنید ممکن است قابل استفاده در پرتغال نباشد. در این صورت شما نیاز به یک صرافی دارید که پول شما را در پرتغال به ارز خارجی تبدیل کند. اما با راه اندازی حساب در پرتغالدیگر نیاز به تبدیل پول خود ندارید. بانک های این کشور سرمایه شما را به شکل ارز های خارجی به شما ارائه می‌کنند.

اقدامات لازم در صورت مفقود شدن کارت بانکی در پرتغال

در بالا مراحل افتتاح حساب در پرتغال شرح داده شد. افتتاح حساب برای دریافت کارت بانکی در پرتغال نیز با چند مرحله انجام می‌گیرد. پس از افتتاح حساب شما می‌توانید تا سال‌ها از کارت بانکی خود استفاده کنید. اما گاهی ممکن است کارت بانکی خود را در پرتغال گم کنید یا مفقود شود.

در این صورت شما می‌توانید با بانک صادر کننده کارت خود تماس حاصل کنید. می بایست از بانک بخواهید کارت شما را مسدود کند. اما گاهی پیش می آید که کارت مفقود نمی‌شود و فردی آن را از شما می‌رباید. در این صورت علاوه بر مسدود سازی کارت می‌بایست به پلیس نیز اطلاع دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *