درآمد مختلف مشاغل در پرتغال

درآمد مختلف مشاغل در پرتغال

درآمد مشاغل پرتغال چقدر است؟

در کشور پرتغال مشاغل مختلفی وجود دارند. سرانه درآمد افراد در این کشور معمولاً بالا بوده و درآمد نسبتاً خوبی دارند. درآمد هر فرد در پرتغال با‌توجه به نوع شغل او تعیین می‌شود. درآمد مشاغل پرتغال در هر رشته شغلی تفاوت داشته و می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد. در زیر متوسط درآمد مشاغل پرتغال در رشته‌های شغلی مختلف را ذکر نموده‌ایم:

مشاغل مرتبط با حسابرسی و امور مالی

درآمد یک حسابدار در کشور پرتغال می‌تواند حدود ۳۱۶۰ یورو باشد. دستیاران حسابدار در پرتغال نیز حدود ۲۹۶۰ یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنند. اما درآمد مدیران حسابداری بسیار بالاتر است. به‌طور‌متوسط هر مدیر حسابداری در ماه حدود ۶۲۷۰ یورو حقوق می‌گیرد. حقوق تعیین شده برای حسابداران خبره در پرتغال نیز ۴۱۳۰ یورو می‌باشد.

مشاغل اداری، پذیرش، دبیرخانه

یک مدیر دفتر در کشور پرتغال حدود ۳۱۲۰ یورو حقوق دریافت می‌کند. منشیانی که در این رشته مشغول‌به‌کار هستند نیز در ماه حدود ۴۱۳۰ یورو حقوق می‌گیرند. حقوق کارگران پذیرش در پرتغال ۲۵۶۰ یورو است و حقوق تعیین شده برای دستیاران اداری نیز ۲۴۸۰ یورو می‌باشد.

مهندسی

حقوق مهندسان در پرتغال با‌توجه به نوع تخصص آن‌ها مشخص می‌شود. به‌ترتیب حقوق مهندس عمران ۴۱۷۰ یورو، مهندس مکانیک ۴۴۳۰ یورو و مهندسین برق ۴۶۲۰ یورو می‌باشد.

بهداشت و پزشکی

در حوزه بهداشت و پزشکی مشاغل مختلفی در کشور پرتغال وجود دارند. اگر در کشور پرتغال یک دندانپزشک باشید می‌توانید در ماه حدود ۱۱۴۰۰ یورو حقوق دریافت کنید. پرستاران نیز در کشور پرتغال ۳۵۳۰ یورو حقوق می‌گیرند. در حوزه بهداشت و پزشکی متخصصین تغذیه نیز حقوق نسبتاً خوبی دریافت می‌کنند. حقوق تعیین شده برای این ردیف شغلی حدود ۱۰۳۰۰ یورو است.

تاثیر تجربه‌کاری بر افزایش درآمد مشاغل پرتغال

در هر کشوری دارا بودن سابقه‌کاری بسیار مطلبوب است. در‌واقع هر کارفرمایی دوست دارد کارمندانش دارای سابقه‌کاری و تجربه زیادی باشند. دارا بودن سابقه‌کاری می‌تواند بیانگر این باشد که فرد در حوزه شغلی خود خبره و کاردان است. در کشور پرتغال نیز دارا بودن تجربه و سابقه کار می‌تواند در حین استخدام یک مزیت به‌حساب بیاید.  دارا بودن سابقه‌کاری می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر‌روی درآمد مشاغل پرتغال داشته باشد. در‌واقع افرادی که تجربه‌کاری بیشتری دارند می‌توانند درآمد بیشتری در این کشور داشته باشند.

دارا بودن تجربه‌کار تنها به افزایش درآمد مشاغل پرتغال ختم نمی‌شود. در برخی از مشاغل در پرتغال افرادی که سابقه‌کار ندارند استخدام نمی‌شوند. پس در‌نتیجه کلی دارا بودن تجربه‌کاری در این کشور یک امتیاز به‌حساب می‌آید. در کشور پرتغال افرادی که دارای تجربه‌کاری باشند تحت حمایت‌های مالی بسیار خوبی قرار خواهند گرفت. حداقل سابقه‌کار معمولا دو سال می‌باشد. اگر فردی دو تا پنج سال تجربه کار داشته باشد قطعاً حقوق او افزایش خواهد داشت. در کشور پرتغال حقوق افرادی که دو تا پنج سال سابقه کار دارند حدود سی و دو درصد افزایش می‌یابد. این یعنی سابقه‌کار اولین عامل افزایش درآمد مشاغل پرتغال می‌باشد.

به‌طور‌کلی هرچقدر که افراد سابقه‌کاری بیشتری داشته باشند حقوق آن‌ها افزایش بیشتری خواهد داشت. برای مثال اگر شخصی مابین پنج تا ده سال سابقه کار داشته باشد کارفرما می‌تواند حقوق او را تا ۶۸درصد افزایش دهد و این کاملاً قانونی است. در کشور پرتغال اگر فردی بالای ۱۵سال سابقه کار باشد، یک نیروی مجرب و کاردان به‌حساب می‌آید. از این رو مطابق قانون افراد با سابقه کار بالای ۱۵سال می توانند دو برابر افراد دیگر حقوق دریافت کنند.

سطح تحصیلات در میزان درآمد مشاغل پرتغال

آیا سطح تحصیلات در میزان درآمد مشاغل پرتغال تاثیرگذار است؟

در همه کشور‌های جهان دارای تحصیلات بودن یک امتیاز برای شخص مهاجر به‌حساب می‌آید. در پرتغال نیز تحصیلات تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش درآمد مشاغل دارد. در واقع درآمد مشاغل پرتغال بر‌اساس میزان تحصیلات افراد تعیین می‌شوند. برای مثال یک پزشک در کشور پرتغال  می‌تواند تا سه برابر یک حسابدار حقوق بگیرد. در زیر میزان کاهش و افزایش درآمد مشاغل پرتغال بر‌اساس میزان تحصیلات را شرح داده‌ایم:

  • افراد دارای مدرک دیپلم

در کشور پرتغال افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند نسبت به افراد بی‌سواد حدود ۱۷درصد بیشتر حقوق می‌گیرند. اما حقوق افراد دارای مدرک دیپلم نسبت به افراد دارای مدرک لیسانس ۲۴درصد کمتر است.

  • افراد دارای مدرک لیسانس

افراد دارای مدرک لیسانس نسبت به افراد دارای دیپلم ۴۱درصد افزایش حقوق دارند. این افراد نسبت به اشخاص فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد ۵۲درصد کمتر حقوق دریافت می‌کنند.

  • افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد

همه افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد نسبت به افراد دارای لیسانس ۲۹درصد بیشتر حقوق می‌گیرند. اما حقوق این افراد نسبت به افراد دارای مدرک تحصیلی دکترا ۲۳درصد کمتر است.

  • افراد دارای مدرک دکترا

در کشور پرتغال اشخاصی که مدرک دکترای خود را از دانشگاه دریافت نموده‌اند، حدود ۹۳درصد بیشتر از مقاطع پایین‌تر حقوق دریافت می‌کنند. این یعنی فردی که دکترا دارد می‌تواند در کشور پرتغال حدود دو برابر افراد دیگر حقوق دریافت کند.

۳شغل پر درآمد در کشور پرتغال

پرتغال یکی از کشور‌هایی است که مشاغل آن تنوع زیادی دارند. درآمد مشاغل پرتغال  با‌توجه به تحصیلات، تخصص، سابقه‌کار و … افراد تعیین می‌شود. اما سه شغل در پرتغال بازار کار بهتری داشته و درآمد بیشتری دارند. در زیر این سه شغل پردرآمد در پرتغال را نام برده‌ایم:

  • وکالت

وکالت در پرتغال بازار کار خوبی داشته و درآمد نسبتاً بالایی دارد. در میان درآمد مشاغل پرتغال  حقوق وکالت را می‌توان نسبتاً بالا به‌حساب  آورد. یک وکیل کاردان در پرتغال  حدود ۶۷۹۰ یورو حقوق می‌گیرد.

  • مدیر شعبه بانک

برای فعالیت در حوزه مدیریت بانک‌ها در کشور پرتغال معمولاً نیاز به تحصیلات خاص و سابقه‌کاری زیادی می‌باشد. از این رو کمتر کسی واجد شرایط فعالیت در این ردیف شغلی است. مدیریت شعبه بانک نیز از جمله مشاغلی است که نسبتاً پر‌درآمد است. یک مدیر بانک می تواند در ماه حدود ۶۹۶۰ یورو حقوق دریافت کند.

  • خزانه داری

خزانه‌داری در شرکت‌ها از دیگر مشاغل پر‌درآمد در کشور پرتغال می‌باشد. یک خزانه‌دار با سابقه‌کاری مرتبط می‌تواند در ماه حدود ۸۱۳۰ یورو حقوق بگیرد.

تاثیر جنسیت در میزان درآمد مشاغل پرتغال

در همه کشور‌ها افراد با هر جنسیتی می‌توانند کار کنند و درآمد داشته باشند. در کشور پرتغال نیز اینگونه بوده و زنان و مردان می‌توانند با شرایط مختلف مشغول‌به‌کار شوند‌. اما نکته حائز اهمیت این است که جنسیت در میزان درآمد مشاغل پرتغال تاثیر‌گذار است.

به‌طور‌کلی حقوق مردانی که در پرتغال مشغول به کارند از زنان شاغل در این کشور حدود پنج درصد بیشتر است. با‌وجود اینکه زن و مرد هردو دارای توانایی انجام کار می‌باشند، در پرتغال حقوق تعیین شده برای مردان بیشتر است. همچنین هم مردان و هم زنان با کار در مراکز دولتی می‌توانند حقوق بیشتری دریافت کنند. برای مثال اگر در یک مرکز دولتی استخدام  شوید، می‌توانید نسبت به کارکنان مراکز خصوصی در پرتغال حدود شش درصد بیشتر حقوق دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *