استاندارد های سرمایه گذاری در پرتغال

استاندارد‌های سرمایه گذاری در پرتغال

آیا سرمایه گذاری در پرتغال برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

پرتغال یک کشور اروپایی غنی با شهرهای دیدنی است. این کشور در سال‌های اخیر اقدام به جذب سرمایه گذاران خارجی زیادی کرده. در کشور پرتغال امکان سرمایه گذاری برای همه افراد وجود دارد. همه می‌توانند در این کشور به راحتی با ثروت خود یک سرمایه‌گذاری پرسود داشته باشند. سرمایه‌گذاری در پرتغال از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. برای مثال در حال حاضر ایرانیان زیادی در پرتغال اقدام به ثبت  شرکت‌ نموده‌اند. ثبت شرکت یکی  از روش‌های سرمایه‌گذاری در پرتغال است. در این روش فرد متقاضی با سرمایه خود در پرتغال یک شرکت تاسیس می‌کند.

سپس شرکت خود را به ثبت می‌رساند. در نتیجه اینگونه در کشور پرتقال اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نماید. سرمایه‌گذاری در پرتغال باعث می‌شود که دریافت ویزای این کشور نیز بسیار آسان‌تر شود. کشور پرتغال  در حال حاضر پذیرای تمامی سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. پرتغال در سال‌های اخیر بدهی‌های زیادی به صندوق بین المللی داشته است.

 به همین دلیل پرتغال قصد دارد با جذب سرمایه‌گذاران خارجی این بدهی‌ها را جبران و اقتصاد  خود را رونق بخشد. از این رو سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند مناسب‌ترین فرصت برای سرمایه‌گذاران به شمار  آید. البته سرمایه‌گذاری در این کشور از هر روشی برای افراد خارجی دشواری‌های خاص خود را دارد. اما سرمایه‌گذاری در پرتغال بسیار سودمند است. همین  دلیل باعث شده که افراد زیادی از سراسر جهان در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند.

شاخص‌ها و استانداردهای سرمایه‌گذاری در پرتغال

هر فرد سرمایه‌گذار قبل از اینکه در هر کشوری سرمایه‌گذاری کند، باید شاخص‌ها و استاندارد‌های سرمایه‌گذاری در آن کشور را بداند. مطالعه مطالب در خصوص شاخص‌ها و استانداردهای سرمایه‌گذاری در پرتغال بسیار برای سرمایه‌گذاران مفید خواهد بود. از این جهت که سرمایه‌گذار قبل از ارائه سرمایه مطلع می‌شود که قرار است در چه شرایطی سرمایه‌گذاری نماید.

 در زیر شاخص‌ها و استانداردهای سرمایه‌گذاری در پرتغال را شرح داده‌ایم:

  • ریسک مصادره اموال

یکی از مهم‌ترین استانداردهای سرمایه‌گذاری در پرتغال ریسک مصادره اموال در این کشور می‌باشد. در پرتغال ریسک مصادره اموال و سرمایه افراد توسط دولت بسیار کم است. تحریم ها می‌توانند باعث افزایش ریسک مصادره اموال افراد در این کشور شوند. بازه عددی شاخص مصادره اموال در این کشور از یک تا هفت می‌باشد. به طور معمول هر چقدر که این عدد به یک نزدیک‌تر باشد نشان دهنده کاهش ریسک مصادره اموال در این کشور می‌باشد.

  • نرخ کنترل فساد اداری

یکی دیگر از استانداردهای سرمایه‌گذاری در پرتغال نرخ کنترل فساد اداری می‌باشد.  یعنی شما باید با توجه به این نرخ تخمین بزنید که سرمایه‌گذاری در این کشور تا چه حد امن است. بازه عددی نرخ کنترل فساد اداری در این کشور منفی دو و نیم و مثبت دو و نیم می‌باشد. هرچقدر که این عدد به منفی دو و نیم نزدیک‌تر باشد یعنی افراد در این کشور در برابر قانون برابر نیستند‌.

استانداردهای سرمایه گذاری در پرتغال
  • نرخ تورم

نرخ تورم نیز دیگر شاخصی است که باید قبل از سرمایه‌گذاری در پرتغال به آن دقت نمایید. نرخ تورم معمولا در این کشور سالانه تا پنج درصد است. تورم در پرتغال در میزان سود شما حین سرمایه‌گذاری تاثیرگذار است.

آیا نرخ مالیات نیز جز استانداردهای مهم سرمایه‌گذاری در پرتغال می‌باشد؟

نرخ مالیات نیز یکی دیگر از شاخص‌ها و استاندارد‌‌های سرمایه‌گذاری در پرتغال محسوب می‌شود.  توجه داشته باشید که نرخ مالیات در پرتغال مستقیما بر روی میزان سود شما پس از سرمایه‌گذاری تاثیرگذار است. این به این دلیل است که شما بخشی از درآمد سرمایه‌گذاری خود را به عنوان مالیات به دولت پرتغال پرداخت خواهید کرد. از این جهت باید در نظر بگیرید که میزان مالیات کسر شده از درآمد شما در این کشور چقدر است. نرخ مالیات در پرتغال برای هر نوع سرمایه گذاری مختلف خواهد بود.  کشور پرتغال بیشترین نرخ مالیات را برای شرکت‌ها در نظر گرفته است. یعنی اگر شما برای سرمایه‌گذاری در پرتغال اقدام به ثبت شرکت نمایید، باید مالیات بیشتری نسبت به سایر سرمایه‌گذاران پرداخت کنید.

برای مثال یک سرمایه گذار که در این کشور ملک خریداری کرده است، بسیار کمتر از صاحبان شرکت‌ها مالیات پرداخت می‌کند. اما هر دوی آن‌ها جز سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور به حساب  می‌آیند. اینکه افراد تاسیس کننده شرکت باید در پرتغال مالیات بیشتری بپردازند،  علل‌های مختلفی دارد. اولین علل این مورد درآمد بسیار بالای شرکت‌ها می باشد. معمولا فروش کالا و ارائه خدمات در این کشور  توسط شرکت رونق خوبی دارد.

به همین جهت نرخ مالیات سرمایه‌گذارانی که شرکت تاسیس کرده‌اند بیشتر است. با این حال باز هم سرمایه  در پرتغال  برای همه افراد سودمند است. حتی شرکت‌ها نیز بخشی از مالیات  بر ارزش افزوده خود را ابتدا از مشتریان دریافت می‌کنند. سپس با پرداخت این نوع مالیات به دولت به فعالیت خود در پرتغال ادامه می‌دهند. پس قبل از سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال نرخ مالیات خود را نیز در نظر بگیرید.

انواع روش سرمایه گذاری در کشور پرتغال

همانطور که گفتیم سرمایه‌گذاری در پرتغال از روش های گوناگونی امکانپذیر است. یعنی هر فرد می تواند بنا به بودجه خود، از یک روش برای سرمایه‌گذاری در پرتغال اقدام نماید. در زیر چند روش مختلف برای سرمایه‌گذاری در پرتغال را نام برده‌ایم:

  • کار آفرینی

کار آفرینی یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در پرتغال محسوب می‌شود.  در این روش شما با تاسیس یک شرکت یا کارگاه  در پرتغال سرمایه گذاری می‌کنید. در این روش حداقل باید برای ده نفر در این کشور شغل تمام وقت ایجاد نمایید. علاوه بر این شما می‌توانید با شرکت های دیگر نیز شریک شوید. از این طریق نیز به عنوان سرمایه گذار در پرتغال شناخته خواهید شد.

  • خرید ملک

خرید ملک نیز یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در پرتغال به شمار می‌رود. اگر شما بتوانید یک ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در پرتغال خریداری نمایید، در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اید. توجه داشته باشید که تفاوتی ندارد در کدام یک از شهر‌های پرتغال ملک خریداری کنید. در صورتی که ملک خریداری شده توسط شما در پرتغال بیش از ۵۰۰هزار یورو قیمت داشته باشد، به عنوان سرمایه گذار شناخته می‌شوید.

  • امور هنری و میراث فرهنگی

یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال، انتقال سرمایه برای انجام امور هنری و میراث فرهنگی می‌باشد. در این روش شما می‌توانید با انتقال حداقل سرمایه ۲۵۰هزار یورویی، در این کشور سرمایه‌گذاری نمایید.

  • تاسیس کسب‌و‌کار کوچک

شما با تاسیس کسب‌و‌کار کوچک در پرتغال نیز، می توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. اما حداقل سرمایه در این روش باید پانصد هزار یورو باشد. در این روش شما می توانید در کسب و کارهای متنوع فعالیت داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *