مراحل قانونی خرید ملک درکشور  پرتغال

خرید ملک در پرتغال

آیا خرید ملک در کشور پرتغال برای افراد خارجی امکان‌پذیر است؟

کشور پرتغال یک کشور اروپایی مدرن و دیدنی است که سالانه مهاجرین خارجی زیادی را پذیرش می‌کند. این کشور اروپایی  مدرن امکانات و شرایط خوبی را برای مهاجران خارجی فراهم می‌کند. همه افراد خارجی امکان خرید ملک در این کشور  را داشته و می‌توانند با انجام چند مرحله ملک مورد نظر خود را خریداری نمایند. ملک و املاک در کشور پرتغال با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند.

خرید ملک در کشور پرتغال برای شما مزایای بی شماری را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین مزیت‌های خرید ملک در این کشور اخذ اقامت است. کشور پرتغال شهر‌های زیادی دارد که می‌توانید در آن‌ها اقدام به خرید ملک نمایید.  مثلا پایتخت این کشور که شهر لیسبون است مناسب‌ترین شهر برای خرید ملک می‌باشد. در این شهر خانه‌ها و آپارتمان ‌های لوکس زیادی وجود دارند.

 اما یکی از معایب خرید ملک درکشور  پرتغال هزینه بالا می‌باشد.‌ املاک کشور پرتغال معمولا هزینه بالایی دارند. به گونه ای که خرید ملک در این کشور گاهی چند برابر کشور‌های دیگر هزینه بر خواهد بود. اما با این حال سالانه مهاجران زیادی به این کشور وارد شده و اقدام به خرید ملک در کشور پرتغال می‌نمایند.

مراحل قانونی خرید ملک درکشور  پرتغال

خرید املاک  در پرتغال  مراحل قانونی مختلفی دارد. شما می‌بایست این مراحل را به انجام برسانید تا بتوانید ملک  خریداری شده را به نام خود ثبت کنید

خرید ملک در کشور پرتغال

در زیر مراحل قانونی خرید املاک در پرتغال را نام برده‌ایم:

  • پیدا نمودن ملک‌ مورد نظر

اولین مرحله خرید املاک در کشور پرتغال  پیدا نمودن ملک‌ مورد نظر می‌باشد. شما می‌بایست برای یافتن ملک‌ با بنگاه‌های محلی در شهر‌های پرتغال رجوع کنید. این بنگاه‌ها با دریافت کمیسیون ملکی را برای شما یافته و‌ معامله می‌کنند. اما توجه کنید که املاک مورد نظرتان پرونده کسب داشته باشد. حتما این مسئله از موسسه  ساخت و ساز در پرتغال استعلام بگیرید.

سپس اقدام به افتتاح حساب در پرتغال نمایید و شماره  Numero fiscal de kontribuinlدریافت کنید.

 این شماره به شما کمک می‌کند بتوانید پرداخت ‌های مالی خرید ملک در کشور پرتغال  را انجام دهید.

  • ثبت سند

مرحله قانونی دوم خرید ملک در کشور پرتغال ثبت سند به نام خودتان می‌باشد. وقتی ملک مورد نظر را به واسطه بنگاه پیدا نمودید، به یک دفتر ثبت اسناد رسمی‌ رجوع نمایید. سپس بخواهید که ملک مورد نظر را از نام فروشنده  به نام شما انتقال دهند. دفاتر ثبت اسناد تمامی ‌جزئیات نقل و انتقال ملک و مشخصات  آن را در سامانه ثبت اراضی و درآمد ملی استعلام می‌گیرند.

  • پرداخت هزینه ملک

مرحله آخر  پرداخت  هزینه ملک‌ است. در دفتر ثبت اسناد مدت زمانی برای پرداخت هزینه خرید ملک در این کشور تعیین می‌شود و فروشنده و خریدار باید قراردادی را بر اساس توافقات خود امضا نمایند. سپس باید فرد خریدار مالیات بر انتقال ملک را به حساب  دولت پرداخت کند. در مرحله آخر خریدار فیش پرداخت ملک را به حساب فروشنده  واریز و ملک را به نام خود ثبت خواهد کرد.

مابین خرید ملک در کشور  پرتغال و اجاره آن کدام گزینه مناسب‌تر است؟

معمولا سوالات زیادی در ذهن افرادی که به پرتغال مهاجرت می‌کنند و ملک خریداری می‌کنند مطرح می‌شود. یکی از رایج‌ترین این سوال‌ها این است که ملک را در پرتغال بخریم یا اجاره کنیم؟ پاسخ این سوال ساده است. خرید یا اجاره ملک در پرتغال به شرایط شما بستگی دارد. در مرحله اول باید گفت که اجاره بهای ملک در پرتغال بسیار بالا است. به گونه‌ای که در برخی از شهر‌ها اجاره ملک از خرید آن هزینه بیشتری را در بر می‌گیرد.

  حال اگر بخواهید در شهر با امکانات و مشهور در پرتغال زندگی کنید، هزینه اجاره مسکن شما بالاتر نیز می‌رود.  اما مابین خرید و اجاره، پیشنهاد  می‌شود گزینه خرید ملک در این کشور را انتخاب نمایید. اگر قصد دارید که چند سال در این کشور زندگی کنید، بهتر است ملک خود را خریداری نموده باشید. به این دلیل که در اگر ملک را اجاره کنید ممکن است پس از تمام شدن مدت اجاره، هزینه‌هایتان نسبت به خرید ملک در این کشور بالاتر برود.

 در پرتغال اجاره  ملک هزینه سرسام آوری دارد. همچنین اجاره ملک حتی با پرداخت هزینه‌های بالا نیز برای افراد خارجی در پرتغال کمی‌دشوار است. به علت تقاضای بالا برای اقامت در این کشور معمولا به سختی می‌توان ملکی را در آن اجاره  نمود. پس به این‌ نکته بسیار دقت کنید. علاوه  بر این اگر به خرید ملک  در این کشور بپردازید، مزایای دیگری نیز شامل حالتان خواهد گردید.

 به عنوان مثال اکثر افراد برای اینکه بتوانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند، اقدام به خرید ملک می‌کنند. حال وقتی  ملک را خریداری می‌کنند می‌توانند اقامت دائم  این کشور را نیز دریافت کنند. این اصلی‌ترین دلیلی است که افراد خرید ملک در کشور پرتغال را به اجاره آن ترجیح می‌دهند.

مزایای خرید ملک در کشور  پرتغال

خرید ملک در کشور پرتغال مهاجران خارجی را از مزیت‌های فراوانی بهره‌مند  خواهد کرد. در زیر چند مورد از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در کشور پرتغال برای افراد خارجی را نام برده‌ایم:

  • زندگی در کشوی کاملا امن و با آب و هوای متعادل و دلپذیر

با خرید ملک در کشور پرتغال شما می‌توانید در یک کشور اروپایی که امنیت زیادی نیز دارد زندگی کنید. این مهم‌ترین مزیت خرید ملک در این کشور است. همچنین  می‌توانید از آب  و هوای دلپذیر  و متعادل در این کشور لذت ببرید.

  • دریافت اقامت

دریافت اقامت نیز می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در این کشور به شمار آید. همانطور که می‌دانید دریافت اقامت در این کشور کار آسانی نیست و مستلزم وجود برخی شرایط می‌باشد. اما با این  حال اگر بتوانید در این کشور ملک خریداری نمایید به راحتی اقامت دائم  پرتغال را دریافت خواهید کرد. با خرید ملک در این کشور  مهاجر خارجی می‌تواند، برای خود، همسر، فرزندان و والدینش اقامت دائم این کشور را دریافت کند. به همین دلیل اکثر مهاجرین خارجی تمام تلاش خود را می‌کنند تا در این کشور موفق به خرید ملک شوند.

  • آسان شدن دریافت ویزای آمریکا و انگلیس

دریافت ویزای انگلیس و آمریکا  به علت  تقاضای زیادی که دارند بسیار دشوار است. اما با خرید ملک در کشور پرتغال  به آسانی می‌توانید ویزای  این دو کشور را نیز اخذ نمایید.

  • استفاده از خدمات درمانی

با خرید ملک در کشور پرتغال امکان استفاده از خدمات درمانی در این کشور هم برای شخص و هم برای خانواده او فراهم می‌شود. همه افراد پس از خرید ملک در کشور پرتغال به عنوان شهروند  این کشور به حساب می‌آیند. از این رو می‌توانند به صورت رایگان از خدمات درمانی استفاده نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *