انواع ویزا های کشور پرتغال

ویزا های پرتغال

چگونگی دریافت ویزا های پرتغال توسط مهاجرین

پرتغال  یکی از کشورهای اروپایی دیدنی و پیشرفته به حساب  می‌آید. متقاضیان دریافت ویزاهای پرتغال روز به روز به بیشتر می‌شوند. این کشور بستر مناسبی برای مهاجرین و گردشگران سر تا سر جهان فراهم می‌کند. در واقع مهاجرین می‌توانند در پرتغال  زندگی خود را با بالاترین کیفیت سپری کنند. از این رو دریافت ویزاهای پرتغال امروزه بسیار پر تقاضا شده است. پرتغال کشوری فوق‌العاده برای تحصیل است‌.  این کشور برای سرمایه گذاران نیز بستر تجاری مناسبی دارد. حتی اگر یک بازنشسته باشید و خواهان یک زندگی با رفاه و با کیفیت هستید، می توانید با دریافت ویزای این کشور به پرتغال مهاجرت کنید.

به طور کلی پرتغال می‌تواند یکی از مناسب ترین کشورها برای سرمایه گذاری، کار، تحصیل و زندگی به حساب بیاید. افرادی که دارای پاسپورت اروپایی هستند می‌توانند بدون دریافت ویزای پرتغال به این کشور وارد شوند. اما ایرانیان باید برای ورود به این کشور ویزای آن را دریافت کنند. ویزاهای پرتغال انواع و اقسام مختلفی دارند. برای دریافت ویزای این کشور ابتدا باید علت ورود خود به پرتغال را مشخص کنید. برای مثال اگر برای تحصیل به پرتغال  می‌روید باید درخواست صدور ویزای تحصیلی بدهید. اگر برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنید نیز باید ویزای کاری دریافت کنید. قبل از هرکاری ابتدا باید به سفارت  پرتغال در ایران رجوع کنید. سفارت در یک تایم مشخص با شما مصاحبه خواهد کرد. سپس مدارکی را از شما اخذ و در صورت وجود شرایط، ویزای  شما را صادر  می‌کند.

انواع ویزاهای پرتغال

پرتغال ویزاهای مختلفی دارد. شما با توجه به نیاز خود باید یکی از انواع ویزاهای پرتغال را دریافت کنید. ویزاهای پرتغال به طور کلی به ۴دسته تقسیم می‌شوند. در زیر انواع ویزاهای این کشور را نام برده‌ایم:

ویزای نوع D

ویزای نوع D  یکی از انواع ویزاهای کشور پرتغال  است. این نوع ویزا بالاترین اعتبار را میان ویزاهای پرتغال دارد. ویزای نوع D معمولا بالای یک سال دارای اعتبار خواهد بود. از این نوع ویزا معمولا برای اقامت طولانی مدت در پرتغال استفاده می‌کنند.

ویزای نوع c

ویزای نوع c یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور پرتغال است. این نوع ویزا دارای سه ماه اعتبار است. شما می‌توانید با دریافت آن در پرتغال مدت زمان کوتاهی اقامت داشته باشید. همچنین اعتبار ویزای  نوع c تا دوازده ماه یا همان یک سال  قابلیت تمدید دارد. این نوع ویزا برای سفر کاری به پرتغال نیز بسیار مناسب است.

ویزای نوع b

اگر بخواهید به کشور پرتغال سفر کنید، دریافت ویزای  نوع  c مناسب‌ترین گزینه خواهد بود. با این ویزا می‌توانید به صورت زمینی و هوایی به کشور پرتغال سفر کنید. اعتبار ویزای c پنج روز است و بعد از پنج روز باطل می‌شود.

ویزای نوع a

ویزای نوع a یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور پرتغال است. این ویزا مخصوص مسافران است. اگر در حین سفر خود بخواهید در فرودگاه‌های پرتغال توقف داشته باشید، موظف به دریافت این ویزا خواهید بود. همچنین اگر بخواهید در یک سفر هوایی از آسمان پرتغال گذر داشته باشید باید ویزای نوع a را دریافت کرده باشید. کاربرد این نوع ویزا تنها دو موردی که گفته شد است. یعنی شما نمی‌توانید با ویزای نوع a در شهر های پرتغال گردش کنید. این ویزا معمولا توسط فرودگاه‌های پرتغال برای افراد صادر می‌شود.

ویزاهای پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال چیست؟

تحصیل در کشور پرتغال می‌تواند افراد را از مزایای زیادی بهره‌مند کند. دانشگاه‌های معتبر با کیفت آموزشی بالا، مدارک دانشگاهی معتبر و …باعث شده‌اند که تقاضا برای تحصیل در پرتغال روز به روز بیشتر شود. در طول سال دانشجویان زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. افراد می‌توانند در هر مقطعی که بخواهند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. اما برای ورود به دانشگاه‌های این کشور و اخذ اقامت، دانشجو باید ویزای تحصیلی پرتغال را دریافت کند. یکی از انواع ویزاهای پرتغال ویزای تحصیلی است.

ویزای تحصیلی همانطور که از نامش مشخص است برای تحصیل در پرتغال برای دانشجویان صادر می‌شود. در واقع بدون دریافت این ویزا دانشجو نمی‌تواند وارد دانشگاه‌های پرتغال شود‌. با دریافت ویزای تحصیلی دانشجو می‌تواند در این کشور به راحتی اقامت داشته باشد. در بالا گفتیم که ویزاهای کشور پرتغال چهار دسته هستند.  دانشجویان برای تحصیل باید ویزای نوع d وc را به عنوان ویزای تحصیلی دریافت کنند. در زیر این دو نوع ویزای مناسب برای تحصیل را شرح داده ایم:

ویزای D

همانطور که در بالا گفتیم ویزای نوع دی اعتبار زیادی دارد. از این رو افرادی که قصد تحصیل طولانی مدت در پرتغال را دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. در میان ویزا های پرتغال ویزای نوع دی از اعتبار طولانی‌تری برخوردار است.  از این رو برای تحصیل در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا و …در پرتغال مناسب ترین ‌گزینه است.

ویزای c

ویزای c یکی دیگر از انواع ویزهای پرتغال است. این نوع ویزا برای تحصیل کوتاه مدت مناسب است. برای مثال اگر بخواهید در دوره های تحصیلی زبان شرکت ‌کنید می‌توانید از آن استفاده کنید. اعتبار این ویزا تنها ۹۰ روز است.

هزینه دریافت انواع ویزاهای پرتغال

برای دریافت ویزاهای پرتغال چه کوتاه مدت و چه بلند مدت باید هزینه‌ای را به کنسولگری یا سفارت پرتغال پرداخت کنید. اگر بخواهید در کشور پرتغال اقامت کوتاه مدت داشته باشید، باید یک ویزای کوتاه مدت دریافت کنید. هزینه دریافت ویزاهای کوتاه مدت شصت یورو است. برای دریافت ویزاهای موقتی نیز سفارت از شما هفتاد و پنج یورو دریافت خواهد کرد. همچنین  دریافت ویزای اقامت دائمی  در پرتغال نیز نود یورو هزینه خواهد داشت. اما در مورد پرداخت هزینه ویزا های پرتغال برخی استثناعات نیز وجود دارد. برای مثال اگر بخواهید برای یک کودک زیر شش سال ویزای کوتاه مدت دریافت کنید، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهد بود. یا دانشجویانی که بورسیه تحصیلی این کشور را ریافت کرده‌اند نیاز به پرداخت هزینه ویزای دائم خود را ندارند.

مدت زمان صدور ویزاهای پرتغال

برای دریافت هر کدام از ویزاهای پرتغال شما باید  مراحلی را طی کنید. طی نمودن این مراحل می‌تواند کمی زمان‌بر باشد. به طور کلی صدور ویزاهای پرتغال می‌تواند تا نود روز زمان ببرد. کمتر یا بیشتر شدن صدور ویزای پرتغال به نوع آن‌ها بستگی دارد.

برای مثال ممکن است ویزای  تحصیلی در سی روز آماده شود. اما صدور ویزای کاری یا سرمایه گذاری ۸۰ روز زمان  ببرد. پس از اینکه شما به سفارت پرتغال رجوع می‌کنید، باید درخواست صدور ویزای خود را ثبت کنید. حال سفارت از شما می‌خواهد که مدارکی را ارائه دهید. شما برای صرفه جویی در زمان بهتر است این مدارک را از قبل جمع آوری کرده باشید. پس از اینکه مدارک را تحویل سفارت دادید، کارمندان سفارت  آن‌‌ها را مورد برسی قرار می‌دهند. حال اگر مدارک شما نقصی نداشته باشند ویزای شما در کوتاه‌ترین زمان صادر می‌شود. پس سعی کنید مدارک را به طور کامل به سفارت تحویل دهید. اینگونه از درخواست صدور ویزا  و هدر رفتن وقت خود جلوگیری خواهید کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *