دریافت ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال چیست؟

ویزای کار یکی از انواع ویزاهای کشور پرتغال است. این نوع ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند در کشور پرتغال کار کنند. ویزای کاری کشور پرتغال انواع مختلفی دارد. امروزه یکی از روش‌های اخذ اقامت در پرتغال دریافت ویزای کاری در این کشور است. با دریافت ویزای کاری این کشور می‌توانید به راحتی در پرتغال ساکن شوید.  اما اخذ این ویزا نیز مستلزم وجود برخی شرایط می‌باشد. یعنی دریافت ویزای کار پرتغال نیز دشواری‌های خاص خود را دارد.

در مرحله اول باید برای دریافت ویزا در این کشور کار پیدا کنید. اما یافتن کار مناسب در این کشور آسان نیست. کشور پرتغال بحران‌های اقتصادی زیادی را پشت سر گذاشته است. از این رو شرایط اشتغال خارجیان در این کشور  کمی دشوار است. بهترین روش برای اخذ ویزای کار پرتغال دعوت شدن از سمت کارآفرینان در این کشور است.

برای  مثال اگر یک‌ شرکت پرتغالی از شما برای کار در پرتغال دعوت کند، با استفاده از دعوت‌نامه  آن شرکت به راحتی می‌توانید ویزای کاری کشور  پرتغال را دریافت نمایید. اگر دارای یک تخصص و مهارت خاص باشید نیز می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت نمایید. در نتیجه باید گفت ویزای کاری کشور پرتغال مخصوص کسانی است که در این کشور شغل مناسبی را برای خود مد نظر دارند.

انواع ویزای کار پرتغال

ویزای کاری کشور پرتغال انواع مختلفی دارد. هر فرد بر اساس مهارت و نوع شغل خود، می‌بایست یکی از انواع ویزاهای کاری این کشور را اخذ نماید. در زیر انواع ویزای کار پرتغال را نام برده‌ایم:

 • ویزای مخصوص کارمندان

این نوع ویزای کاری مخصوص کارمندان شاغل در پرتغال است. با دریافت این ویزا می‌توان اقامت دائم کشور پرتغال را نیز اخذ نمود. مدت زمان اعتبار این نوع ویزای کاری شش ماه است.  اما شما تا مدت زمان پنج سال می‌توانید این ویزا را تمدید کنید.

 • ویزای مدرسین دانشگاه، محققین علمی و کارگران دارای مهارت تخصصی

ویزای مخصوص این افراد دارای یک سال اعتبار است و می‌توان با آن اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت نمود. به کارگران با مهارت خاص و بالاتر علاوه بر ویزای کاری کارت آبی این کشور نیز اهدا می‌شود.

 • ویزای مخصوص کارگران معمولی

ویزای کار پرتغال برای کارگران معمولی قابلیت تمدید تا چهار سال را دارد. اما به طور کلی اعتبار این نوع ویزا تا چهارماه است.

ویزای های گفته شده در بالا مخصوص افرادی می‌باشند که  در رشته‌های مختلف قصد کار در کشور پرتغال را دارند. سفارت پرتغال به هر فرد بر اساس نوع شغل و موقعیتی که دارد یکی از این سه نوع ویزا را اهدا می‌کند. فردی که موفق به دریافت ویزاهای کاری کشور پرتغال می‌شود می‌تواند برای الحاق خانواده خود نیز درخواست دهد.

 در این صورت سفارت برای خانواده فرد نیز ویزا صادر می‌کند. هر فرد بر اساس مدت زمانی که قصد دارد در پرتغال کار کند می‌تواند یکی از این ویزا ها را دریافت کند.

ویزای کار پرتغال
نحوه دریافت ویزای کار پرتغال  و مدارک مورد نیاز آن:
 • مدارک و مستندات تمکن مالی فرد
 • گواهی سلامت فردی
 • آدرس محل اقامت در پرتغال
 • مدارک مربوط به ازدواج در صورت تاهل فرد
 • کپی قرارداد کاری
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزای پرتغال
 • مدارک بیمه شخص متقاضی
 • دعوت نامه کاری از طرف کارفرما در پرتغال( در صورت موجود بودن)

فرد متقاضی ابتدا باید این مدارک را جمع آوری نماید. سپس از سفارت تایم مصاحبه دریافت نماید. مرحله بعدی برای دریافت ویزای کار پرتغال حاضر شدن در سفارت این کشور برای مصاحبه است. پس از حضور در مصاحبه از شما سوالاتی پیرامون کارتان پرسیده می‌شود. اگر مدرک زبان داشته باشید بهتر است. اگر نداشته باشید نیز می‌توانید در حین حضور در سفارت از یک مترجم کمک بگیرید. در مرحله بعد سفارت مدارک شما را بررسی می‌کند و در صورت وجود شرایط ویزای کاری شما صادر می‌شود.

 اما گاهی ممکن است مدارک شما ناقض باشد. در این صورت سفارت از شما درخواست تکمیل مدارک را خواهد نمود. پس از تکمیل مدارک می‌توانید دوباره درخواست دهید. در این میان نکته‌ای که بسیار باید به آن توجه کنید زمان صدور ویزای کاری می‌باشد. اگر شما از طرف یک کارفرما برای کار در این کشور دعوت شده باشید در مدت زمان بسیار کمی ویزایتان صادر می‌شود. اما اگر بعد از گذشت دو هفته هنوز ویزا صادر نگردید، می‌بایست این مورد را در سفارت پیگیری کنید.

 نکته: افراد خارجی که  کشور  آن‌ها عضو اتحادیه اروپا نیست، تنها در صورتی می‌توانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند که از طرف کارفرمای پرتغالی دعوت شده باشند.

دریافت ویزای کار پرتغال برای افراد خود اشتغال

افراد خود اشتغال کسانی هستند که در پرتغال به راه اندازی کسب‌وکار می‌پردازند. این افراد در واقع برای کسی کار نمی‌کنند و هرکدام از آن‌ها یک کارآفرین به حساب می آیند. ویزای کار پرتغال برای افراد خود اشتغال متفاوت است. این افراد در این کشور معمولا مدت زمان بیشتری را اقامت خواهند داشت. از این رو ویزای کاری بلند مدت پرتغال را دریافت خواهند کرد.

 افراد خود اشتغال می‌توانند با سرمایه خود در پرتغال اقدام به ثبت شرکت، راه اندازی رستوران، افتتاح موسسه و موارد از این قبیل بپردازند. علاوه بر این فرد خود اشتغال می‌تواند با یک شخص ثالث در کشور پرتغال نیز شراکت داشته باشد. برای مثال شخص می‌تواند با انتقال سرمایه و شراکت با یک شرکت تجاری به کار آفرینی در پرتغال بپردازد. در این صورت نیز شخص موفق به دریافت ویزای کار پرتغال خواهد شد.

مزایای کار در کشور پرتغال

دریافت ویزای کار پرتغال  و دارا بودن شغل در این کشور، مزایای زیادی را برای اتباع خارجی به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل سالانه افراد زیادی از کشورهای مختلف برای کار در این کشور، درخواست صدور ویزا می‌دهند. در زیر چند مورد از مزایای اشتغال در پرتغال برای اتباع خارجی را نام برده‌ایم:

 • درآمد مناسب

یکی از مزایای کار در کشور پرتغال درآمد مناسب می‌باشد. درآمد مشاغل در پرتغال نسبتا بالا می‌باشند. این دلیل باعث گردیده که افراد زیادی به کارآفرینی در کشور پرتغال  بپردازند. البته درآمد مشاغل پرتغال مختلف می‌باشد. برای مثال یک کارمند ساده می‌تواند درماه ۴۰۰۰هزار یورو حقوق دریافت کند. اما یک موسس رستوران در این کشور می‌تواند چند برابر این مبلغ  درآمد داشته باشد.

 • امنیت شغلی

یکی دیگر از مزایای دریافت ویزای کار پرتغال و اشتغال در این‌ کشور امنیت شغلی بالا می‌باشد. معمولا در این کشور افراد می‌توانند در مدت زمان طولانی کار کنند.

 • تنوع مشاغل

تنوع مشاغل در پرتغال بسیار گسترده است. شما با هر نوع سلیقه و علایقی می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید‌. یعنی پیدا نمودن شغل مورد علاقه در پرتغال کار دشواری نخواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *