دانشگاه های پرتغال و مزایای هر کدام

دانشگاه های پرتغال

تحصیل در دانشگاه های پرتغال

پرتغال یکی از کشور‌های زیبای اروپایی می‌باشد. این کشور دارای چندین دانشگاه برتر می‌باشد، که در سطح جهانی از اعتبار زیادی برخوردارند. امروزه دانشجویان بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های پرتغال  به این  کشور وارد می‌شوند‌. جالب است بدانید یکی از برترین دانشگاه‌ها در جهان در کشور پرتغال می‌باشد. تحصیل در دانشگاه های پرتغال می‌تواند افراد را از مزایای زیادی بهره‌مند کند. اولین مزیت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هزینه کم می‌باشد.

شما برای پرداخت شهریه دانشگاه‌های این کشور به بودجه زیادی نیاز ندارید. حتی گاهی در دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان بورسیه تحصیلی نیز در نظر گرفته می‌شود.  در این‌صورت دانشجو می‌تواند هزینه‌های تحصیل خود را با بورسیه‌ای که دریافت می‌کند تامین نماید. اما مهم‌ترین مزیتی که باعث می‌شود دانشجویان  کشور‌های مختلف مایل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور پرتغال باشند، دریافت مدارک بسیار معتبر می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید اگر یک دانشجو در دانشگاه های پرتغال تحصیل کند، پس از فارغ‌التحصیلی مدرک بسیار معتبری دریافت می‌کند.

دانشجو با استفاده از این مدرک می‌تواند به سادگی در کشور‌های سراسر جهان مشغول به کار و استخدام شود. از دیگر مزیت‌های تحصیل در دانشگاه های پرتغال نیز می‌توان به امکان کار حین تحصیل اشاره نمود. تمام دانشجویانی که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل می‌کنند، می‌توانند در حین تحصیل کار کنند و فعالیت شغلی داشته باشند. لازم به ذکر است که در پرتغال ۱۳دانشگاه عمومی و ۷دانشگاه خصوصی وجود دارند.

معتبر‌ترین دانشگاه های پرتغال کدامند؟

پرتغال دارای دانشگاه‌های زیادی می‌باشد. اگر به این کشور سفر کنید می‌توانید از مدرن‌ترین و معتبر‌ترین دانشگاه‌ها بازدید کنید. اما سه دانشگاه مهم در این کشور فعالیت می‌کنند که جز معتبر‌ترین دانشگاه های پرتغال به‌حساب می‌آیند. در زیر معتبر‌ترین دانشگاه‌ها در کشور پرتغال را نام برده‌ایم:

  • دانشگاه پورتو

دانشگاه پورتو در طول سال، بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در کشور پرتغال را پذیرش می‌کند. این دانشگاه در سال۱۹۱۱تاسیس گردیده است. دانشگاه معتبر پورتو در پرتغال برترین خدمات را به دانشجویان ارائه می‌نماید. هر دانشجو می‌تواند در دانشگاه پورتو در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نماید.

  • دانشگاه آویرو

دانشگاه آویرو علاوه‌بر اعتبار بسیار زیاد، دارای فضای مدرن و بسیار بزرگی نیز می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۳افتتاح شد. دانشگاه آویرو یکی از تحقیقاتی‌ترین دانشگاه های پرتغال می‌باشد. این دانشگاه در کمترین زمان توانست به یکی از فعال‌ترین مراکز تحصیلی در کشور پرتغال تبدیل شود. اگر بتوانید در دانشگاه آویرو تحصیل کنید، قطعاً آینده شغلی بسیار خوبی خواهید داشت.

  • دانشگاه نیولیسبون

دانشگاه نیولیسبون یکی از انواع دانشگاه‌های معتبر در کشور پرتغال می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۳افتتاح شده است. اگر قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را دارید، این دانشگاه می‌تواند گزینه بسیار مطلبوبی باشد. همچنین برای تحصیل در دوره‌های پزشکی می‌توانید در این دانشگاه ثبت نام نمایید. معمولاً دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، آینده شغلی بسیار خوبی خواهند داشت. دانشگاه نیو لیسبون جزو شلوغ‌ترین و پر‌دانشجو‌ترین دانشگاه‌ها در پرتغال نیز به‌حساب می‌آید.

مشهور‌ترین دانشگاه در پرتغال

بزرگترین و مشهور‌ترین دانشگاه در پرتغال کدام است؟

دانشگاه های پرتغال در سطح جهانی بسیار شناخته شده هستند. اما معروف‌ترین و مشهور‌ترین دانشگاه این کشور، دانشگاه لیسبون می‌باشد. از تاسیس این دانشگاه معتبر حدود۶۰۰ سال می‌گذرد. با‌گذر زمان نه‌تنها از اعتبار دانشگاه لیسبون کاسته نشده بلکه این دانشگاه فعال‌تر نیز شده است. دانشگاه لیسبون دارای بزرگ‌ترین فضا میان دانشگاه های پرتغال می‌باشد. تحصیل در دانشگاه لیسبون مزایای زیادی را برای دانشجویان به‌همراه دارد.

این دانشگاه چند قرن است که جزو دانشگاه‌های عالی در سطح جهانی به‌شمار می‌رود. مدارک صادره از طرف این دانشگاه بسیار معتبر می‌باشند. دانشجو می‌تواند در این دانشگاه در هر مقطعی که بخواهد تحصیل کند. وجود این مزایا باعث شده‌اند که اکثر دانشجویان خارجی تمایل به تحصیل در دانشگاه لیسبون داشته باشند.

کیفیت آموزش کلاس‌هایی که در لیسبون برگزار می‌شوند، بسیار مطلبوب  می‌باشند. مدرسین دانشگاه لیسبون تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرند تا بتوانند یک فضای جدید و خلاقانه برای مطالعه دانشجویان ایجاد نمایند. مطابق  آمار اکثر دانشجویانی که در دانشگاه لیسبون تحصیل کرده‌اند، توانسته‌اند در محیط شغلی خود نیز به موفقیت‌های زیادی دست یابند‌.

قدیمی‌ترین دانشگاه پرتغال

برترین دانشگاه های پرتغال معمولاً قدمت زیادی دارند و قرن‌ها از تاسیس آن‌ها می‌گذرد. اما قدیمی‌ترین دانشگاهی که هم‌اکنون در پرتغال دایر است، دانشگاه کویمبرا می‌باشد. این دانشگاه بیش از ۷۰۰ سال است که تاسیس شده است و هم‌اکنون یکی از ده دانشگاه برتر در پرتغال محسوب می‌شود. کویمبرا نه‌تنها قدیمی‌ترین دانشگاه پرتغال است، بلکه قدیمی‌ترین دانشگاه قاره اروپا نیز می‌باشد.

سطح آموزشی دانشگاه کویمبرا بسیار عالی بوده و این مهم‌ترین مزیت تحصیل در این دانشگاه قدیمی به‌حساب  می‌آید. اگر دانشجو هستید و قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، قطعاً در دانشگاه کویمبرا فرصت‌های فراوانی خواهید داشت. در دانشگاه کویمبرا می‌توان در مقطع‌های دکترا، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد و …تحصیل نمود. این دانشگاه یک محیط عالی بین‌المللی برای دانشجویان به‌حساب می‌آید. اکثر دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند خارجی هستند.

در دانشگاه کویمبرا امکان گذراندن دوره‌های آموزشی بدون مدرک نیز فراهم است. برای مثال دانشجو می‌تواند جدا از تحصیلاتش در دوره‌های آموزش زبان این دانشگاه نیز شرکت کند. به‌طور‌کلی کویمبرا یک مرکز آموزشی مدرن و معتبر میان تمامی دانشگاه های پرتغال به‌حساب می‌آید.

آیا برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال نیاز به مدرک زبان می‌باشد؟

مدرک زبان در واقع بیانگر این است که دانشجو به یکی از زبان‌های پرتغالی یا انگلیسی تسلط کامل دارد‌. برای تحصیل در اکثر دانشگاه های پرتغال نیاز به مدرک زبان نیست و دانشجو بدون این مدرک نیز در دانشگاه پذیرفته می‌شود. اما در برخی دانشگاه‌ها نیز با‌توجه به نوع رشته دانشجو، ارائه مدرک زبان الزامی است. برای مثال اگر دانشجو بخواهد در رشته مارکتینگ در دانشگاه مینهوی پرتغال تحصیل نماید به مدرک زبان نیاز دارد. در این صورت دانشجو بدون دارا بودن مدرک زبان در دانشگاه پذیرفته نمی‌شود.

پس به‌طور‌کلی می‌توان گفت که دارا بودن این مدرک برای پذیرش در اکثر دانشگاه های پرتغال ضرورت ندارد. اما اگر دارای مدرک زبان باشید قطعاً مزایای  آن شامل حالتان می‌شود. در‌واقع اگر به زبان مسلط باشید می‌توانید در حین مصاحبه با سفارت برای مهاجرت به پرتغال موفق‌تر عمل کنید. همچنین با دارا بودن مدرک زبان می‌توانید بدون هیچ نگرانی در اکثر دانشگاه های پرتغال پذیرش شوید. اما به‌طور‌کلی اگر دارای مدرک زبان نباشید نیز مترجمین زیادی در این کشور به شما کمک خواهند کرد.

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به پرتغال را دارید؛ تیم مهاجرتی دکتر مهدی زاده بهترین مشاوره را در این زمینه به شما می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *