مهاجرت بازنشستگی پرتغال

مهاجرت باز نشستگی پرتغال با ویزای خود حمایتی

ویزای خود حمایتی D7 کشور پرتغال

ویزای خود حمایتی کشور پرتغال یکی از انواع ویزا‌هایی است که برای افراد بازنشسته  صادر می‌شود. هرگاه شخصی که باز‌نشسته است قصد مهاجرت به کشور پرتغال را داشته باشد می‌بایست اقدام به دریافت ویزای خود حمایتی این کشور نماید. اشخاص برای اخذ این ویزا می‌بایست اثبات نمایند که باز‌نشسته هستند و حداقل ۷۰۰یورو در طول ماه حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند. در واقع شخص باید اثبات کند که پس از مهاجرت نیاز به کار در کشور پرتغال ندارد. مهاجرت بازنشستگی تنها از طریق دریافت این نوع ویزا امکان‌پذیر می‌باشد.

 ویزای خود حمایتی پس از ۵ سال به افراد این امکان را می‌دهد که تابعیت کشور پرتغال را دریافت نمایند. این نوع ویزا نیز در بازه‌های زمانی خاص باید تمدید شود. امروزه شهروندان کشور‌های زیادی از این ویزا برای مهاجرت دائمی به کشور پرتغال استفاده می‌کنند. برای دریافت این ویزا شخص بازنشسته می‌بایست برخی مراحل را به‌انجام برساند. نکته حائز اهمیت این است که افراد می‌توانند پس از دریافت این نوع ویزا اقدام به دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود نمایند.

مزایای ویزای خود حمایتی D7

ویزای خود حمایتی مزایای بسیار زیادی را برای افراد باز‌نشسته به‌دنبال خواهد داشت. شخص باز‌نشسته با دریافت این نوع ویزا علاوه‌بر اقامت دائمی در پرتغال می‌تواند بعد‌ها از مزیت‌های ویژه ویزای خود نیز استفاده کند. همین دلیل باعث شده است که ویزای خود حمایتی متقاضیان زیادی داشته باشد. در زیر چند مورد از مهم‌ترین این مزایا را شرح داده‌ایم:

 • هزینه‌های حمایتی برای کودکان بالای دو سال با توجه به میزان درآمد خانواده به شخص باز‌نشسته پرداخت می‌شود.
 • تمام هزینه زایمان خانم‌ها رایگان و پس از سه ماهگی نوزاد نیز به خانواده او کمک هزینه‌هایی پرداخت می‌شود.
 • با دریافت این ویزا خانواده شخص می‌توانند به صورت رایگان به خدمات آموزش و پرورش کشور پرتغال دسترسی کامل داشته باشند.
 • با دریافت این ویزا شخص می‌تواند پس از گذشت دو سال برای نوزاد متولد شده در این کشور نیز تابعیت و اقامت دریافت کند.
 • امکان دریافت تابعیت و اقامت پرتغال برای خانواده شخص وجود دارد.
 • حتی اگر شخص در کشور‌های دیگر اقامت داشته باشد نیز امکان فعالیت کاری و زندگی در پرتغال برای او فراهم است.
 • شخص پس از پنج سال می‌تواند اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کند.
 • امکان سفر نامحدود به کشور‌های اروپایی برای شخص بازنشسته وجود دارد.
 • افراد به حقوق قضایی و شهروندی این کشور دسترسی کامل خواهند داشت.
 • افراد بیمه خواهند شد و به خدمات تامین اجتماعی دسترسی خواهند داشت.

ویزای خود حمایتی توسط کدام مرکز صادر می شود؟

یکی از سوالاتی که اغلب در ذهن مهاجرین مطرح می‌شود، این است که ویزای خود حمایتی توسط کدام نهاد صادر می‌شوند؟ این نوع ویزا توسط سفارت کشور پرتغال که در ایران واقع است صادر می‌گردد. در مرحله اول فرد می‌بایست مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای خود حمایتی را به سفارت پرتغال ارائه نماید. سفارت پرتغال مدارک را برسی می‌کند و از سازمان مهاجرت پرتغال می‌خواهد که تایید خود نسبت به صدور ویزا برای شخص را اعلام نماید.

پس از گذشت بیست روز این تائیدیه اعلام خواهد شد و در صورت وجود شرایط، ویزا برای شخص صادر می‌شود. نکته حائز اهمیت این است که اگر فردی که مقیم کشور‌های دیگر (به جز ایران) است قصد دریافت ویزای خود حمایتی را داشته باشد، می‌بایست برای صدور آن به سفارت پرتغال در کشور محل اقامت خود رجوع نماید.

شرایط دریافت ویزای خود حمایتی

شرایط لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی D7 چیست؟

برای دریافت ویزای خود حمایتی D7، می‌بایست افراد باز‌نشسته دارای برخی شرایط تعیین شده توسط کشور پرتغال باشند. این شرایط را در زیر ذکر کرده ایم:

 • فرد می‌بایست اثبات کند که باز‌نشسته است و در کشور پرتغال یا حتی ایران نیاز به فعالیت شغلی ندارد.
 • فرد متقاضی دریافت ویزای خود حمایتی می‌بایست در کشور پرتغال اقدام به افتتاح حساب بانکی نماید. سپس موجودی حساب خود را به قدری افزایش دهد، که تا یک سال پاسخگوی هزینه‌های زندگی او، در کشور پرتغال باشد.
 • اگر فرد قصد داشته باشد با خانواده خود در کشور پرتغال اقامت داشته باشد، می‌بایست موجودی حساب بانکی‌اش را با توجه به اعضای خانواده‌اش افزایش دهد.
 • فرد می‌بایست تمامی مدارک لازم را به صورت ترجمه شده به سفارت تحویل دهد، تا برای خواندن آن‌ها مشکلی وجود نداشته باشد.

قوانین تعیین شده کشور پرتغال در خصوص ویزای خود حمایتی

کشور پرتغال برای افرادی که اقدام به دریافت ویزای خود حمایتی می‌نمایند برخی قوانین را در نظر گرفته است. همه افراد می‌بایست از این قوانین تابعیت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند. در زیر این قوانین مهم را ذکر کرده‌ایم:

 • اعتبار ویزا

با دریافت این نوع ویزا شخص تنها دوبار می‌تواند وارد کشور پرتغال شود و ۴ ماه در این کشور سکونت داشته باشد. سپس فرد موظف است که ویزای خود را تمدید نماید.

 • تمدید ویزا

فرد پس از ۴ماه موظف است ویزای خود را تا دو سال تمدید کند. پس از این دوسال نیز سفارت، ویزا را تا پنج سال دیگر تمدید خواهد کرد.

 • حداقل اقامت

شخصی که دارنده ویزا است می‌بایست حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

نکته: در سال‌های اخیر ویزای خود حمایتی کشور پرتغال با اعتبار ۴ ماهه صادر می‌شد. اما هم‌اکنون به دلیل شرایط کرونا سفارت پرتغال این نوع ویزا را، با اعتبار ۲ ساله تمدید می‌کند. علت این مسئله نیز این است، که افراد برای تمدید ویزا دیر‌تر به سفارت مراجعه کنند.

چنانچه می‌خواهید از طریق ثبت شرکت به کشور پرتغال مهاجرت نمایید بهتر است در این باره بیشتر بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *