اقامت خودحمایتی در پرتغال به همراه خانواده

اقامت خود حمایتی پرتغال

اقامت  خود حمایتی پرتغال چیست؟

امروزه اخذ اقامت در کشور‌های خارجی طرفداران زیادی پیدا نموده است. پرتغال یکی از کشور‌هایی است که سالانه افراد زیادی با روش‌های مختلف، اقدام به مهاجرت به این کشور می‌نمایند. یکی از روش‌های اخذ اقامت پرتغال  خود حمایتی یا تمکن مالی است. این نوع اقامت برای افرادی  مناسب است که سرمایه کافی و مناسبی برای ادامه زندگی خود دارند. برخی از افراد دارای درآمد و سرمایه مناسب و کافی برای زندگی خود هستند و قصد مهاجرت  به پرتغال  را دارند.  اما این افراد نمی‌خواهند که از طریق تحصیل، کار و…اقامت این کشور را دریافت کنند.

از طرفی هم قصد ندارند سرمایه زیادی را برای اقامت در پرتغال  بپردازند و از روش سرمایه‌گذاری نیز استفاده نمی‌کنند. حال اقامت خود حمایتی دقیقا برای این افراد مناسب است. در این روش فرد موظف است که به سفارت پرتغال اثبات کند، سرمایه مکفی  برای زندگی در پرتغال را دارا است. در روش خود حمایتی  از فرد متقاضی درخواست می‌شود که، سرمایه مشخصی  در حساب خود در بانک‌‌های پرتغال  قرار دهد. اینگونه اثبات می‌شود که فرد تمکن ‌مالی لازم برای  اقامت در این کشور را دارد. البته این سرمایه تنها در حساب شخص قرار داده می‌شود، و نیاز  نیست که آن  را خرج کند یا به کسی پرداخت کند.

 اخذ اقامت خود حمایتی  پرتغال به فرد متقاضی این امکان را می‌دهد که خانواده خود را نیز وارد پرتغال کند. علاوه بر این  شخص با وجود اینکه این نوع اقامت را دریافت کرده است، و توانایی مالی خوبی دارد، باز هم می‌تواند در پرتغال فعالیت کاری داشته باشد. این در حالی است که امکان فعالیت کاری پس از اخذ اقامت خود حمایتی در کشور‌هایی مثل اتریش، انگلستان و …وجود ندارد.

چگونگی اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال به همراه خانواده

اخذ اقامت خود حمایتی  کشور پرتغال که با نام اقامت تمکن مالی نیز شناخته می‌شود، مراحل مختلفی دارد. با اخذ این نوع اقامت پرتغال فرد می‌تواند نسبت به دریافت اقامت خانواده خود نیز اقدام نماید. اما فرزندان شخص باید کمتر از بیست و دو سال سن داشته باشد. همچنین برای اخذ اقامت  همسر و فرزندان نیز فرد باید مبالغی را در حساب خود قرار دهد. طبق قوانین پرتغال  فرد برای اخذ اقامت  خود حمایتی  باید مبلغ  ۹۰۰۰ یورو را برای خود، ۴۵۰۰ یورو را برای همسر و  ۳۰۰۰ یورو را نیز برای هر یک از فرزندان در حساب خود قرار دهد.

اخذ اقامت خود حمایتی نیز بسیار ساده انجام می‌گیرد. ابتدا باید فرد برای دریافت ویزای خود حمایتی کشور پرتغال  اقدام‌ نماید. فرد در مرحله اول باید به سفارت پرتغال رجوع و با ارائه مدارک اخذ اقامت خود حمایتی در پرتغال را درخواست نماید. در صورت کامل بودن‌ مدارک سفارت ابتدا یک‌ ویزای خود حمایتی  چهار ماهه برای فرد صادر خواهد کرد. سپس باید متقاضی وارد پرتغال شود و برای رزرو وقت مصاحبه با اداره مهاجرت این کشور، اقدام‌ نماید.

 پس از رزرو وقت فرد بایدمدارک اخذ اقامت را به اداره مهاجرت تحویل و برای اخذ اقامت خود حمایتی مصاحبه را انجام دهد. در مرحله بعد اداره مهاجرت ویزای فرد را یک‌ سال دیگر تمدید می‌کند. پس از  آن نیز ویزا در دو مرحله دو ساله دیگر تمدید خواهد شد. در این پنج سال ثبات می‌شود که فرد بدون نیاز به کمک دولت و یا انجام هر فعالیت خاصی می‌تواند، با سرمایه خود در کشور پرتغال زندگی کند و هزینه‌های خود و خانواده اش را تامین کند. سپس در سال ششم فرد موفق به کسب اقامت دائم این کشور خواهد شد.

اقامت خود حمایتی پرتغال چیست؟
نکات مهم در خصوص اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال

اخذ اقامت خود حمایتی  در کشور پرتغال شاید در ابتدا امری ساده به نظر برسد. به این دلیل که اخذ ویزای خود حمایتی پرتغال پیچیدگی زیادی ندارد. اما شما باید به زندگی بعد از اخذ اقامت نیز بسیار فکر کنید. شما بایداز هزینه‌های زندگی در این کشور به خوبی آگاه باشید. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبتا بالا است. پس اولین نکته مهم در خصوص  اخذ اقامت خود حمایتی  این کشور، سنجش توانایی پرداخت کلیه هزینه‌های زندگی  در پرتغال است.  هزینه اجاره آپارتمان در پرتغال می‌تواند در ماه حدود   ۲۰۰۰ یورو باشد که مبلغ بسیار بالایی است.

همچنین برای خرید یک کیلو سیب ۱یورو، یک کیلو پنیر ۷ یورو و یک عدد نان ۱ یورو باید پرداخت شود. پس اولین و مهم‌ترین نکته برای اخذ اقامت خود حمایتی بر آورد  هزینه‌ها است. نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت است شرط حضور شما در این کشور است. مطابق قوانین پرتغال افرادی که اقدام به اخذ اقامت خود حمایتی می‌کنند بایددر سال حداقل صد و هشتاد و سه روز را در پرتغال زندگی کنند. یعنی اگر فرد کمتر از ۱۸۳ روز در سال را در پرتغال زندگی کند احتمال باطل شدن اقامت و ویزای او، وجود خواهد داشت.

 پس اگر قادر به زندگی در پرتغال به مدت حداقل ۱۸۳روز در سال نیستید، روش خود حمایتی برایتان مناسب نیست. در نتیجه به این نکات قبل از اخذ اقامت خود حمایتی توجه نمایید و سپس تصمیم گیری کنید.

مزایای اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال چیست؟

اخذ اقامت خود حمایتی کشور پرتغال قطعا مزایای زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت.  به همین دلیل سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ این نوع اقامت،  برای زندگی در کشور پرتغال می‌نمایند. در زیر برخی از این مزایا را نام برده ایم:

  • بهره‌مندی از خدمات اجتماعی

با دریافت ویزا و اقامت خود حمایتی کشور پرتغال، شما از خدمات اجتماعی این کشور بهره‌مند خواهید شد. به عنوان مثال فرد می‌تواند از خدمات تامین اجتماعی،  خدمات قضایی و … استفاده کند. اما حق رای شامل این موارد نمی‌شود.

  • امکان سفر آزادانه در اروپا

با اخذ ویزا و اقامت خود حمایتی کشور پرتغال شما می‌توانید، کاملا آزادانه در کشور‌های اروپایی سفر کنید. این به این دلیل است که کشور پرتغال جز کشور‌هایی است عضو شنگن است. این مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیتی است که با اخذ اقامت خود حمایتی شامل حال متقاضیان می‌شود.

  • امکان کار و سرمایه‌گذاری

افرادی که اقامت خود حمایتی کشور پرتغال را دریافت می‌کنند می‌توانند در این کشور فعالیت کاری نیز داشته باشند. اما در اکثر کشور‌های جهان پس از اخذ ویزای خود حمایتی این امکان برای افراد وجود ندارد. همچنین هر شخص می‌تواند به راحتی اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور نماید.

  • اخذ معافیت مالیاتی برای چند سال

همه افراد در کشور پرتغال موظف به پرداخت مالیات به دولت هستند. اما با دریافت اقامت خود حمایتی امکان اخذ معافیت مالیاتی وجود خواهد داشت. در آن صورت فرد تا چند سال از پرداخت مالیات معاف می‌شود. این مورد نیز می‌تواند از اصلی‌ترین مزایای دریافت ویزای خود حمایتی کشور پرتغال به حساب آید‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *