مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال

حتماً شما نیز بار‌ها نام کشور زیبای پرتغال را شنیده‌اید و حتی به مهاجرت به این کشور نیز فکر کرده‌اید. کشور پرتغال یکی از ارزان‌ترین کشور‌های قاره اروپا به‌حساب می‌آید. یعنی هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به کشور‌هایی مثل انگلیس، آمریکا، آلمان و…بسیار کمتر است. از ‌این‌رو افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور می‌باشند. کشور پرتغال در سال‌های اخیر دانشجویان زیادی را در دانشگاه‌های خود پذیرش کرده است،  و هم‌اکنون یکی از راه‌های اقامت در این کشور زیبا مهاجرت تحصیلی می‌باشد. چنانچه یک شخص دانشجو بخواهد در این کشور تحصیل کند می‌بایست ویزای تحصیلی پرتغال را دریافت کند.

پس از دریافت  ویزا شخص می‌تواند در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول به ادامه تحصیل شود و همزمان در این کشور نیز اقامت داشته باشد. دریافت ویزای پرتغال برای مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌تواند کمی زمان‌بر و پیچیده باشد. اما با این حال مهاجرت تحصیلی به این کشور مزایای زیادی را برای افراد خواهد داشت و همین امر باعث شده است که دانشگاه‌های پرتغال متقاضیان تحصیل زیادی داشته باشند.

دانشجویانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند می‌توانند در کمترین زمان در دانشگاه‌های برتر پرتغال ثبت‌نام کنند و به تحصیل بپردازند. سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال می‌نمایند، و به این کشور مهاجرت می‌کنند.

دریافت ویزا برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال

برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال، قبل از هر کاری دانشجو باید برای دریافت ویزا اقدام نماید. در درجه اول دانشجو می‌تواند برای مصاحبه به سفارت پرتغال در کشور محل اقامتش مراجعه نماید و درخواست مهاجرت خود به این کشور را اعلام کند. سفارت برخی مدارک تحصیلی، شناسنامه‌ای و رزومه‌کاری دانشجویان را دریافت کرده و در صورتی که واجد شرایط باشند برای آن‌ها ویزا صادر خواهد کرد. فرایند صدور ویزا برای دانشجویان در کشور پرتغال ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد.

 ویزاهای تحصیلی پرتغال در دو نوع مختلف صادر می شوند. هر دانشجو می‌بایست بر‌اساس شرایط خود، برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال، یکی از انواع آن‌ها را دریافت کند. در زیر انواع ویزای تحصیلی پرتغال را نام برده‌ایم:

  • ویزای D

ویزای D یکی از انواع ویزا‌هایی است که برای دانشجویان کشور پرتغال صادر می‌شود. این ویزا دارای اعتبار بلند‌مدتی می‌باشد و دانشجویانی اقدام به دریافت آن می‌کنند که قصد تحصیل طولانی‌مدت در این کشور را دارند. برای مثال فردی که می‌خواهد در دانشگاه‌های پرتغال در مقطع دکترا و کارشناسی تحصیل کند، می‌بایست اقدام به دریافت ویزای نوع D نماید.

  • ویزای C

ویزای C یکی از انواع ویزاهای تحصیلی کشور پرتغال است که معمولاً با اعتبار کمتر از نود روز صادر می‌گردد. این ویزا برای تحصیل طولانی‌مدت در پرتغال مناسب نبوده و تنها کسانی اقدام به دریافت آن می‌کنند که قصد دارند در دوره‌های تحصیلی کوتاه‌مدت پرتغال شرکت کنند. برای مثال اگر دانشجو بخواهد در دوره‌های تحصیلی زبان شرکت کند می‌تواند از این نوع ویزا استفاده کند.

نکته: هر دو نوع ویزاهای D و C قابلیت تمدید مجدد را دارند. در‌صورتی‌که دانشجو شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند اعتبار ویزای خود را تمدید کند و مدت بیشتری در کشور پرتغال به تحصیل بپردازد.

مزایای اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مزایای اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به پرتغال

دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال یکی از راه‌های دریافت اقامت این کشور می‌باشد. اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای افراد به‌همراه داشته باشد. در زیر چند مورد از مهمترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را شرح داده‌ایم:

  • دانشجو می‌تواند به زبان انگلیسی در دانشگاه تحصیل کند و در طول تحصیل خود به یادگیری زبان پرتغالی نیز بپردازد.
  • امکان کار و تحصیل به صورت همزمان برای تمام دانشجویان فراهم است.
  • دانشجو پس از تحصیل یک مدرک تحصیلی بسیار معتبر دریافت می‌کند.
  • امکان دریافت ویزای شینگن اروپا برای دانشجویان فراهم می‌گردد.
  • افراد می‌توانند در این کشور با کمترین هزینه به تحصیل بپردازند.
  • دانشگاه‌ها در صورت وجود برخی شرایط برای دانشجو بورسیه‌های تحصیلی مختلف در‌نظر می‌گیرند.

هزینه تحصیل در کشور پرتغال

مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال قطعاً هزینه‌هایی را برای دانشجویان در‌بر خواهد گرفت. با این حال هزینه تحصیل در این کشور از دیگر کشور‌های قاره اروپا، کمتر است‌. اگر یک دانشجو بخواهد یک سال در این کشور تحصیل کند حداقل باید هزار یورو هزینه کند‌. اما این هزینه در همه حالت‌ها یکسان نیست. برای مثال اگر دانشجو در مقطع لیسانس در کشور پرتغال تحصیل کند، هزینه‌هایش نسب به دانشجویان مقطع دکترا کمتر خواهد بود. دانشجویان مقطع دکترا در کشور پرتغال در یک سال تحصیل دو تا چهار هزار یورو هزینه خواهند کرد.

اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که کشور پرتغال امکان پرداخت اقساطی شهریه دانشگاه را نیز برای دانشجویان فراهم آورده است، تا ادامه تحصیل برای آن‌ها آسان‌تر شود. همچنین اگر دانشجو دارای رزومه و سوابق تحصیلی قابل قبولی باشد می‌تواند از دانشگاه‌های پرتغال بورسیه‌های شگفت‌انگیزی دریافت کند که در کاهش هزینه‌ها به او بسیار کمک خواهند کرد.

 یکی از مواردی که باعث می‌شود ادامه تحصیل و پرداخت هزینه‌های تحصیل در پرتغال برای دانشجو آسان شود، اجازه فعالیت کاری حین تحصیل می‌باشد. دانشجو در این کشور اجازه خواهد داشت که در حین تحصیل فعالیت کاری داشته باشد و از این طریق بخش مهمی از هزینه‌های تحصیل خود را تامین نماید. اجازه کار حین تحصیل در این کشور علاوه‌بر تامین هزینه‌ها، باعث می‌شود که فرد بعد از فارغ‌التحصیلی رزومه قابل قبولی داشته باشد. برای آگاهی بیش‌تر در خصوص ثبت شرکت کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *