بهترین شهرهای پرتغال برای سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال

آیا امکان سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال برای ایرانیان وجود دارد؟

پرتغال یک کشور با سواحل دیدنی و مردمی‌با تمدن  است. این کشور امروزه مقصد سرمایه گذارانی است که از سراسر جهان برای سرمایه‌گذاری به این پرتغال مهاجرت می‌کنند. در کشور پرتغال امکان سرمایه‌گذاری برای ایرانیان نیز وجود دارد. در حال حاضر سرمایه  گذاران زیادی با ثبت شرکت، راه‌اندازی  کسب‌و‌کار  و …در این کشور اقدام به سرمایه ‌گذاری نموده‌اند. سرمایه‌گذاری  افراد خارجی  را از مزایای فراوانی بهره‌مند می‌کند. در مرحله اول فرد کاملا اطمینان  دارد که در یک کشور امن سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 به این دلیل که در کشور پرتغال درصد کلاه‌برداری و یا از دست رفتن سرمایه بسیار کم است. همچنین نرخ مالیات بر درآمد سرمایه گذاران خارجی بسیار پایین‌تر از دیگر کشور‌ها است. اما مزایای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال  به همین موارد خلاصه نمی‌شود. با سرمایه‌گذاری در این کشور افراد می‌توانند اقامت و تابعیت دائم  آن ‌را نیز دریافت کنند. علاوه بر این دریافت اقامت اروپا نیز برای این سرمایه گذاران بسیار آسان می‌شود. سرمایه ‌گذاری  می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام گیرد. به عنوان مثال برخی از افراد علاقه زیادی به خرید ملک دارند.

این افراد می‌توانند با قیمت‌های بسیار پایین در پرتغال ملک بخرند و به این‌ترتیب، در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند.  افرادی  نیز با راه‌اندازی  کسب‌و‌کارهایی مانند ساخت کارگاه‌های تجاری، تاسیس رستوران و …می‌پردازند. البته برای سرمایه‌گذاری در این کشور باید با علم زیادی وارد عمل شد و قبل از هر کاری اطلاعات کافی را کسب نمود.

بهترین شهر‌ها برای سرمایه‌گذاری درکشور  پرتغال

پرتغال  شهر ‌های بسیار  زیادی دارد. این کشور دارای شهر‌های لوکسی است که سرمایه‌گذاری در آن‌ها می‌تواند بسیار پر سود باشد. اما افراد سرمایه گذار باید قبل از هر کاری بدانند که سرمایه‌گذاری در کدام یک از شهر‌های این  کشور مناسب‌تر و بهتر است.

سرمایه‌گذاری در پرتغال

 در زیر سه مورد از بهترین شهر‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال را نام برده‌ایم:

 • لیسبون

لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر سالانه پذیرای گردشگران  زیادی از سراسر دنیا است. بدون شک لیسبون یکی از بهترین شهر‌ها برای سرمایه‌گذاری در پرتغال به حساب می‌آید. نرخ سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار بالا است و افراد می‌توانند با امنیت کامل در لیسبون سرمایه‌گذاری کنند.

 • سینترا

سینترا یکی دیگر از شهر‌های پرتغال  است که جمعیت زیادی دارد. در این شهر مردم از رفاه مالی خوبی برخوردار هستند. بدون شک این شهر می‌تواند یکی از  بهترین  شهر‌ها برای سرمایه‌گذاری  به حساب بیاید. سینترا موقعیت جغرافیایی خوبی دارد و از هر نظر برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار، تاسیس شرکت و …مناسب است.

همچنین در این  شهر نرخ خرید ملک بسیار پایین است. به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی در این کشور با کمترین هزینه و بالا‌ترین بازدهی  سرمایه‌گذاری کنید.

 • پورتو

پورتو از دیگر شهر‌های ثروتمند نشین در پرتغال به شمار می‌رود. این شهر از نظر شاخص اقتصادی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. مردم پورتو معمولا ثروتمند بوده، و این شهر موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری  هستید، شهر پورتو نیز می‌تواند بسیار انتخاب مناسبی باشد.

 سرمایه ‌گذاری در این شهر می‌تواند بسیار پر سود باشد.

معیار انتخاب شهر ها برای سرمایه‌گذاری در کشور  پرتغال چیست؟

برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال باید افراد شهر مناسبی را انتخاب کنند. اما برای انتخاب شهر مناسب نیز باید با معیارهای زیادی آشنایی داشت. در زیر معیار انتخاب شهر‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال را نام برده‌ایم:

 • موقعیت جغرافیایی

اولین معیاری که برای انتخاب شهر برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال  باید در نظر بگیرید، موقعیت جغرافیایی  است. موقعیت  جغرافیایی شهر باید به گونه‌ای باشد که حمل و نقل کالا در آن آسان و به سادگی قابل دسترس همگان باشد. برای مثال اگر شما در یک شهر یک شرکت تاسیس کنید، موقعیت جغرافیایی عالی آن باعث می‌شود که بتوانید به سادگی کالای تولیدی خود را حمل‌ونقل کنید.

همچنین ورود مواد اولیه به شرکت نیز آسان می‌شود. از این جهت باید در حین انتخاب شهر موقعیت جغرافیایی آن را در نظر داشته باشید.

 • وضعیت اقتصادی مردم

دومین معیار مهم برای انتخاب شهر برای  سرمایه‌گذاری  وضعیت اقتصادی مردم  است. هر چه که مردم آن شهر در وضعیت مالی خوبی به سر ببرند، شما سرمایه‌گذاری با سود بالاتری خواهید داشت.

 به عنوان مثال فرض کنید یک رستوران در شهر پورتو تاسیس نموده‌اید. حال اگر مردم شهر پورتو ثروتمند‌تر باشند، قطعا شما می‌توانید خدمات رستوران را با قیمت بالاتری به آن‌ها ارائه کنید و سود بالاتری به دست بیاورید. پس برای سرمایه‌گذاری در این کشور و انتخاب شهر، این معیار را نیز در نظر بگیرید.

 • قیمت ملک

معیار قیمت ملک نیز برای انتخاب شهری که قرار است در آن سرمایه‌گذاری کنید نیز بسیار مهم است. شما قطعا برای سرمایه‌گذاری  نیاز به ملک دارید. پس شهری را انتخاب کنید که هزینه خرید ملک در آن پایین‌تر باشد.

شرایط سرمایه‌گذاری درکشور  پرتغال چیست؟

برای اینکه افراد بتوانند در کشور پرتغال سرمایه‌گذاری کنند باید دارای برخی شرایط باشند. همچنین وجود این شرایط باعث می‌شوند فرد بتواند به راحتی ویزای سرمایه‌گذاری این کشور را نیز دریافت کند. در زیر شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال را نام برده‌ایم:

 • اولین شرط سرمایه‌گذاری در این کشور این است که فرد سرمایه گذار، در مرحله اول با استفاده از ویزای شنگن به پرتغال وارد شده باشد.
 • فرد باید حداقل هجده سال سن داشته باشد تا بتواند در این کشور سرمایه‌گذاری ‌کند‌. افراد با سنین کمتر نمی‌توانند در پرتغال اقدام به سرمایه‌گذاری نمایند.
 • شرط بعدی برای سرمایه‌گذاری در پرتغال این است که فرد هیچگونه سو سابقه کیفری نداشته باشد. مطابق قوانین فرد هم در کشور خودش و هم در کشور پرتغال نباید دارای سو پیشینه باشد.
 • برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال باید افراد مدارکی را معرفی کنند که توان مالی و سرمایه آن‌ها را اثبات کند.
 • شرط بعدی برای سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال دارا بودن ویزا با حداقل پنج ماه اعتبار است.
 • فرد باید بتواند برای سرمایه‌گذاری در پرتغال حداقل هفت روز در سال را در این کشور زندگی کند. در غیر این صورت امکان سرمایه‌گذاری در این کشور وجود ندارد.
 • سرمایه گذار باید به میزان حداقل سرمایه برای سرمایه‌گذاری در این کشور، دارای ثروت باشد تا درخواست او توسط سفارت پذیرفته شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *