نقش وکیل مهاجرتی برای اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال

نقش وکیل مهاجرتی برا ی اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال

وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل به کسی گفته می‌شود که از افراد وکالت دریافت می‌کند، تا امور حقوقی آن‌ها را  به بهترین شکل انجام دهد. وکلای مهاجرت نیز مانند دیگر وکیل‌ها، وظیفه دارند که امور موکل خود  را پیش ببرند. اما حوزه کاری آن‌‌ها کاملا متفاوت است. وکلای مهاجرت در خصوص مهاجرت به کشورهای مختلف تحصیل نموده و اطلاعات حقوقی  کسب کرده‌اند . این وکلا با استفاده از اطلاعاتی که دارند امور مهاجرت شما  را در کوتاه‌ترین  زمان ممکن به انجام می‌رسانند.

حال شاید برایتان سوال شود که چرا ما به وکیل مهاجرت نیاز داریم؟ که پاسخ بسیار ساده است. ما در خصوص قوانین مهاجرتی کشورهای دیگر برای پذیرش اتباع بیگانه اطلاعات کامل نداریم. همچنین نمی‌دانیم که از چه روش‌هایی می‌توانیم به کشورهای دیگر مهاجرت کنیم. پس بهتر است از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیریم، تا در این زمینه ما  را به طور کامل راهنمایی کند. البته همه افراد می‌توانند بدون دریافت کمک از وکلای مهاجرت نیز امور خود  را به انجام برسانند. اما وکلا امور مربوط به مهاجرت  را در مدت زمان کمی‌انجام و موکل دیگر نیاز به انجام هیچ اقدام خاصی نخواهد داشت. وکیل مهاجرت ابتدا از شما یک وکالت کاری دریافت می‌کند.

سپس با رجوع به سفارت تمام امور مهاجرتی شما در مدت زمان کمی‌انجام می‌دهد. سپس برای تایید نهایی شما نیز باید در سفارت حاضر شوید. به طور کلی باید گفت که قوانین پذیرش اتباع و افراد خارجی در هر کشوری متفاوت است. به همین دلیل وکلای مهاجرت در خصوص دریافت ویزا و  اقامت شما در هر کشوری متفاوت عمل خواهند کرد. پس اگر بخواهید بدون کمک گرفتن از وکیل امور خود  را انجام دهید، قطعا ممکن است دچار سر درگمی ‌شوید.

نقش وکیل مهاجرت برای اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی کشور پرتغال با عنوان ویزای دی هفت شناخته می‌شود. این ویزا برای بازنشستگان خارجی صادر می‌شود. بازنشستگان خارجی با اخذ این نوع ویزا می‌توانند به اخذ اقامت خود، همسر، فرزندان و …بپردازند. اما برای دریافت این نوع ویزا نیز کمک گرفتن از وکلای مهاجرت می‌تواند بسیار مفید فایده باشد. وکلای مهاجرت با قوانین اخذ ویزا و دریافت اقامت برای بازنشستگان به خوبی آشنایی دارند، و نقش بسیار مهمی را در اخذ ویزای بازنشستگی ایفا می‌کنند.

 نقش وکیل مهاجرت در دریافت  این نوع ویزا سریع نمودن روند صدور، رزرو محل اقامت شما در پرتغال و انجام مقدمات تمدید ویزا در این کشور می‌باشد. وکیل ابتدا به وکالت از شما به سفارت پرتغال رجوع و درخواستی برا ی صدور ویزای d7 به ثبت می‌رساند. سپس درامد شما  را اثبات و  مدارک مورد نیاز آن  را به سفارت تحویل می‌دهد. پس از انجام این مرحله وکیل تا صدور ویزا به انجام مقدمات ورود شما به پرتغال می‌پردازد.

 ابتدا محلی که قرار است اقامت داشته باشید توسط وکیل اجاره می‌شود. سپس وکیل مهاجرت با رجوع به اداره مهاجرت کشور پرتغال برای تمدید ویزا در دوماه آینده وقت رزرو می‌کند. پس از انجام تمامی‌ مراحل ویزای بازنشستگی شما صادر می‌شود و می‌توانید بدون هیچ مشکلی به پرتغال مهاجرت کنید. البته باید توجه داشته باشید که وکلای مهاجرت تنها در صورتی تمام این اقدامات  را انجام می‌دهند که آن‌ها را در وکالت‌نامه قید نموده باشید.

 پس اگر تمایل دارید که وکیل مهاجرت تمام موارد گفته شده در بالا  را برایتان انجام دهد،  می‌بایست در قرارداد ‌ و وکالت‌نامه آن‌‌ها را ذکر کنید. همچنین وکیل مبلغ حق‌الوکاله مشخصی  را نیز، در قرار داد مربوط به مهاجرت بازنشستگی به پرتغال قید خواهد کرد. شما موظف به پرداخت آن‌ مبلغ به اضافه هزینه‌های انجام امور مهاجرتی خود نیز خواهید بود.

نقش وکیل مهاجرتی برا ی اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال
برا ی اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال چگونه یک‌ وکیل مهاجرت کاردان پیدا کنیم؟

پیشنهاد می‌شود که برا ی اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال حتما از وکلای مهاجرت کمک بگیرید. اما در نظر داشته باشید که انتخاب و پیدا نمودن یک وکیل مهاجرتی کاردان و با تجربه نیز کار دشواری است. شما برای انتخاب یک وکیل مهاجرتی کاردان و با تجربه می‌بایست به موسساتی که در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کنند مراجعه کنید.

اما برا ی انتخاب وکیل نیز می‌بایست برخی نکات  را در نظر داشته باشید. در برخی مواقع وکلای مهاجرت به علت تجربه نا کافی علارغم تلاش زیاد، باز هم موفق به اخذ اقامت و ویزای بازنشستگی شما نمی‌شوند. پس بهتر است در انتخاب وکیل مهاجرتی خود بسیار دقت کنید. در زیر نکات مهم در خصوص انتخاب یک وکیل مهاجرت کاردان و با تجربه  را نام برده‌ایم:

  • سابقه کاری موفق موفق

ابتدا به سابقه کاری وکیل خود توجه  و بعد امور مهاجرت بازنشستگی پرتغال  را به او واگذار کنید. شما باید توجه کنید که وکیل تا کنون توانسته است چه تعداد متقاضی  را موفق به مهاجرت کند. در صورت دارا بودن سابقه کاری موفق می‌توانید به را حتی به وکیل اعتماد کنید.

  • انتخاب وکیل از مراکز معتبر

وکیل مهاجرتی خود  را از مراکز معتبر  انتخاب کنید. موسساتی که دارای اعتبار زیادی هستند، قطعا وکلای مهاجرت بسیار خوبی  را به شما معرفی خواهند کرد.

  • عدم توجه به تبلیغات

وکلای مهاجرت معمولا در مرا کز خود تبلیغات زیادی  را برا ی جذب موکلین انجام می‌دهند. اما شما به هیچ عنوان به این تبلیغات توجه نکنید،  به این دلیل که برخی از آن‌‌ها می‌توانند فریب دهنده باشند. شما می‌بایست بدون توجه به تبلیغات ابتدا تخلفات وکیل خود  را پیگیری و سابقه کاری او  را برسی کنید. در صورتی که سابقه کاری وکیل مهاجرت مورد نظرتان مطلوب بود می‌تواند به او وکالت دهید که امور اقامت بازنشستگی پرتغال شما  را انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *