رنگ برتر سال ۲۰۲۱برای وسایل منزل

رنگ سال

رنگ سال ۲۰۲۱ برای وسایل منزل چیست؟

حتما شما نیز شنیده‌اید که در هر سال یک یا دو رنگ به عنوان رنگ‌های برتر انتخاب می‌شوند. در  جهان موسسات  و کمپانی‌های مختلفی اقدام به انتخاب رنگ برتر سال می‌کنند.‌این موسسات ابتدا با همفکری اعضا رنگی را برگزیده و سپس آن را به عنوان رنگ برتر سال اعلام می‌کنند. علت انتخاب یک رنگ به عنوان رنگ برتر سال دلایل مختلفی دارد. برای مثال برخی از رنگ‌هاذتوسط طراحان داخلی و طراحان لباس پیشنهاد می‌شوند. موسسات معرفی کننده رنگ برتر سال، رنگ مورد نظر خود را بر اساس نماد، مفهوم،‌ترند سال و …انتخاب می‌کنند.

پس از انتخاب رنگ سال افراد معمولا سعی می‌کنند لباس‌ها و وسایل خود را به آن رنگ انتخاب کنند. اما امروزه دیده می‌شود که پس از اعلام رنگ برتر سال اکثر افراد اقدام به استفاده از آن در چیدمان و لوازم منزل می‌کنند. حال رنگ برتر سال   ۲۰۲۱ برای وسایل منزل چیست؟ رنگ برتر سال ۲۰۲۱ توسط موسسه پونتون اعلام گردیده است. موسسه پونتون رنگ برتر سال ۲۰۲۱ برای وسایل منزل را خاکستری و زرد انتخاب نموده است.

دلیل انتخاب رنگ زرد برای سال ۲۰۲۱ نماد آن می‌باشد.‌این رنگ نماد صلح، موفقیت و ثروت است. اما دلیل انتخاب رنگ خاکستری نماد آرامش و سلامتی آن می‌باشد. حال‌این دو رنگ زیبا اگر در وسایل و دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار گیرند، قطعا‌ترکیب جذابی خواهند بود. اما شما باید با نحوه استفاده از‌این دو رنگ سال آشنایی داشته باشید.

استفاده از رنگ سال ۲۰۲۱ در پذیرائی

پذیرایی مهم‌ترین بخش در هر خانه‌ای می‌باشد. دکوراسیون ‌این بخش از خانه باید دارای رنگ مناسبی باشد. در بالا گفتیم که خاکستری و زرد رنگ‌های برتر سال ۱۴۰۰هستند. اگر قصد دارید از‌این دو نوع رنگ در چیدمان وسایل منزل خود استفاده کنید، می‌توانید به روش‌های مختلفی عمل کنید. اول از همه بهتر است رنگ زرد را برای پذیرایی منزل خود در نظر بگیرید. رنگ زرد بسیار نشاط آور است و هیجان‌انگیز می‌باشد. به همین دلیل نیاز نیست که تمام وسایل پذیرایی خود را به ‌این رنگ در آورید.  در واقع تغییر رنگ تمام وسایل دکوراسیون به رنگ زرد به علت هزینه‌های بالا، معمولا ممکن نیست.

اما چون رنگ زرد به ‌تنهایی زیبایی زیادی دارد، می‌توانید تنها در چیدمان چند مورد از وسایل پذیرایی از‌این رنگ استفاده کنید. اگر دوست دارید با کمترین هزینه از‌این رنگ سال زیبا در وسایل منزلتان استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود که حتما از‌این رنگ در کوسن‌ها، پرده‌ها، میز وسط مبلمان و …استفاده کنید. اما اگر دوست دارید از‌این رنگ  تغییرات گسترده منزل خود استفاده کنید، باید به شیوه دیگری عمل کنید. به عنوان مثال می‌توانید از‌این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار‌ها استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که رنگ‌آمیزی تمام دیوار‌ها به رنگ زرد ممکن‌ است کمی ‌از جذابیت خانه شما بکاهد. پس در‌اینجا بهتر است از رنگ خاکستری نیز بهره بگیرید. بهتر است هفتاد درصد اتاق‌های پذیرایی را به رنگ زرد و سی درصد باقی مانده را به رنگ خاکستری در آورید. همچنین شما می‌توانید از رنگ خاکستری که رنگ سال ۲۰۲۱است،  برای مبلمان پذیرایی، کاناپه، رومیزی‌ها، و حتی فرش‌ها و قالیچه‌های پذیرایی خود استفاده کنید.

رنگ سال
آیا می‌توان از رنگ زرد و خاکستری برای وسایل آشپزخانه استفاده کرد؟

آشپزخانه نیز مانند پذیرایی از مهم‌ترین بخش‌های منزل به شمار می‌رود. به طوری که به آشپزخانه لقب قلب خانه را داده‌اند. شما می‌توانید در چیدمان لوازم آشپزخانه خود نیز از رنگ سال استفاده کنید. رنگ خاکستری و زرد که رنگ‌های برتر سال ۲۰۲۱هستند، می‌توانند‌ترکیب بسیار زیبایی را در آشپزخانه پدید آورند. اما توجه داشته باشید که برخی وسایل آشپزخانه ثابت هستند یا قیمت بالایی دارند. از‌این رو امکان تعویض آن‌هاوجود ندارد. همچنین آشپزخانه فضای محدودی دارد، و باید در‌ترکیب رنگ خاکستری و زرد سلیقه زیادی به خرج دهید.

به همین دلیل باید در انتخاب رنگ وسایل‌ این قسمت از خانه بسیار دقت کنید. حال اگر قصد دارید در آشپزخانه خود از رنگ‌های طوسی و زرد که رنگ‌ سال هستند استفاده کنید، باید بسیار خلاقانه عمل کنید. در مرحله اول تعیین کنید که می‌خواهید بودجه زیادی برای تغییر رنگ‌ لوازم آشپزخانه خود هزینه کنید، یا می‌خواهید‌ این کار با کمترین بودجه انجام شود. اگر قصد پرداخت هزینه زیادی دارید می‌توانید به تغییر رنگ‌ کابینت‌ها، هود و …بپردازید. اما توجه داشته باشید که باید رنگ قالب را خاکستری در نظر بگیرید. برای مثال درب کابینت‌ها خاکستری باشد و نوار‌های زرد روی آن‌ها کار شود.

اما اگر قصد دارید با کمترین هزینه از رنگ سال در لوازم آشپزخانه خود استفاده کنید، باید به گونه دیگری عمل کنید. شما با کمترین هزینه می‌توانید از رنگ زرد و طوسی در شیر آلات آشپزخانه، ظروف، قالیچه، میز عسلی و …خود استفاده کنید. سعی کنید‌ترکیب رنگ خاکستری و زرد در آشپزخانه شما نمای ساده‌ای داشته باشد و شلوغ به نظر نرسد.

۷معجزه استفاده از رنگ زرد در وسایل منزل

استفاده از رنگ زرد در وسایل منزل که یکی از دو رنگ سال ۲۰۲۱ می‌باشد، می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی  را به همراه داشته باشد. در علم فنگ‌شویی و حتی از نظر روانشناسی استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل معجزات زیادی را برایتان خواهد داشت. در زیر چند مورد از معجزات و تاثیرات مثبت استفاده از‌این رنگ در وسایل منزل را نام برده‌ایم:

  • تغییرات عالی و مثبت در خلق‌وخو

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون و وسایل منزل باعث می‌شود که شما تغییرات مثبتی را در خلق و خوی خود مشاهده کنید. در مرحله اول ‌این رنگ باعث می‌شود که تحرکات ذهنی در ذهن شما پدید آید. شما با دیدن رنگ زرد دچار حس نشاط و هیجان زیادی خواهید شد. به‌این دلیل که ‌این رنگ با تاثیری که بر روی ذهن دارد، باعث ‌ایجاد حس سرزندگی در شما خواهد شد. همچنین ‌این رنگ برای وسایل اتاق خواب شما بسیار مناسب است. به‌این دلیل که آرامش بخش خواهد بود و به خواب راحت شما نیز کمک می‌کند.

  • زیبایی هرچه تمام‌تر دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ زرد در وسایل و دکوراسیون منزل، باعث زیبایی هرچه تمام‌تر خانه شما خواهد شد.‌این رنگ جذابیت زیادی دارد و در اولین نگاه چشمان بیننده را به خود خیره می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب رنگ زرد به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ نیز همین می‌باشد. همچنین‌ این رنگ باعث می‌شود که فضای خانه شما بسیار روشن‌تر شود.

  • جذب انرژی‌های مثبت

در فنگ‌شویی استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل بسیار پیشنهاد شده است. به ‌این دلیل که استفاده از‌این رنگ انرژی‌های مثبت را جذب خانه شما می‌کند. در واقع فنگ‌شویی رنگ زرد را به عنوان نماد عناصر جذب انرژی در زمین معرفی کرده است. رنگ‌ زرد که رنگ سال  ۲۰۲۱ است می‌تواند با جذب انرژی مثبت از طبیعت، سلامتی، صلح و …را برایتان به ارمغان آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *